Gürer: “Ehliyet affı şart oldu” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gürer: “Ehliyet affı şart oldu”

Bu haber 27 Ekim 2022 - 21:12 'de eklendi ve 282 views kez görüntülendi.

 

Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada 1 milyona yakın kişinin ehliyet affı beklediğini belirerek, insan canına kastetmemiş, herhangi bir kişiyi yaralamamış olup bir hata nedeniyle ehliyetine el konanlara af getirilmesi gerektiğini söyledi.

 

(CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, daha önce Kanun Teklifi olarak TBMM Başkanlığına sunduğu ehliyet affı konusunu, bu kez Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayla yeniden gündeme getirdi.

EHLİYETİNE EL KONAN ŞOFÖR ESNAFI EVİNE EKMEK GÖTÜREMİYOR 

Mesleğ şoförlük olup ekonomik krizde sıkıntıya düşen, evine ekmek ve evine ekmek götüremeyenler için ehliyet affı getirilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “1 milyona yakın ehliyet affı bekleyen var. İnsan canına kastetmemiş, herhangi bir kişiyi yaralamamış, bir hata nedeniyle ehliyetine el konanlar tekrarlanmamak üzere ehliyet affı istiyor” dedi.

KANUN TEKLİFİ DE VERDİM 

Tüm siyasi partilerden milletvekillerini ehliyet affından yana olduğunu belirten konuşmalar yaptığını hatırlatan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kanun teklifi de verdim, bu konuda kanun teklifim de getirilebilir ya da partiler ortaklaşa ehliyet affını Meclise getirebilirler, bu sayede ehliyet affı bekleyen binlerce insanın da sorununa derman oluruz” diye konuştu.

TORBA YASANIN İÇİ BOŞ 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Meclis Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, görüşülmekte olan Torba Yasada. stajyerler için, emeklilikte yaşa takılanlar için, taşeronlar için intibak düzenlemesi için aylık bağlama oranı düzenlemesiyle ilgili herhangi bir madde bulunmadığına dikkat çekerek, sözlerini tamamladı.