Gürer: “Ayrımsız tüm sözleşmeli personel kadroya alınmalı” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

İLAÇ SADECE ECZANEDE SATILABİLİR!

Gündem, Sağlık, Siyaset

Gürer: “Ayrımsız tüm sözleşmeli personel kadroya alınmalı”

Bu haber 01 Aralık 2022 - 15:46 'de eklendi ve 99 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan sözleşmeli personelin kadroya alınmasıyla ilgili şartlara dair değerlendirmelerde bulundu.

AKP BUNU HEP YAPIYOR

Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan şartlara göre, sözleşmeli personelin tamamının kadroya alınmayacak olmasını önemli bir ayrımcılık olana nitelendiren CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “AKP iktidarları, her seçim sürecinde oy uğruna yapar gibi yapıp yarım bıraktığı, çok kişiyi mağdur ettiği uygulamalarına devam etmektedir. Yıllardır sözleşmeli çalışanların bir daha, bir yıl daha aday memuru yapılması nedendir?” diye sordu.

MECLİS DANIŞMANLARI VE KİT PERSONELİ NEDEN KAPSAM DIŞI?

Tüm çalışanların, taşeronda olanların doğrudan kadroya alınması gerektiğini anlatan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Yıl şartı ve aday memurlukla ilgili beklentileri dört yıl daha ötelenmeden çalışanların hepsi bir an önce kadroya alınmalıdır. Sözleşmeli KİT personeli, sözleşmeli sanatçı, Meclis danışmanı, sağlık yöneticisi, tamamı sözleşmeli kurum çalışanları, sözleşmeli askerî ve akademik personelin de kapsam dışı bırakılması doğru bir uygulama değildir” ifadelerini kullandı.