Göktürk BOYVADAOĞLU'nun Öğretmenler Günü mesajı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Göktürk BOYVADAOĞLU’nun Öğretmenler Günü mesajı

Bu haber 24 Kasım 2018 - 10:05 'de eklendi ve 21 views kez görüntülendi.

İYİ Parti İl Başkanı , nedeni ile  yayınladığı kutlama mesajında ;

   Ömrünü geleceğin güvencesi çocuklara ve gençlere veren, Cumhuriyetin bekçisi öğretmenlerin, bu 24 kasımı’da büyük sorun ve sıkıntılarla hak arama günü olarak kutladıklarını ifade etti. Başkan Boyvadaoğlu; AKP hükümeti öğretmenlerimizin var olan sorunlarına yeni sorunlar ekledi. Grevli, toplu sözleşmeli sendika hakkı yerine, pazarlıklarla oyaladı. Öğretmenliğin onuruyla oynadı. Ekonomik baskı, partizanlık ve kıyımlarla öğretmenleri asli işlevlerinden uzaklaştırdı. Bu öğretmenler gününde Başöğretmen Gazi Mustafa Atatürk’e söz veriyoruz… İYİ Parti iktidarın’da öğretmenliği eski saygınlığına kavuşturacak,öğretmenlerimizin sorunlarını çözecek, hak kaybının ve haksızlığa uğrayanların hakkını sonuna kadar savunacağız. Bu anlayışla başta olmak üzere yaşamını yitirmiş öğretmenlerimize tanrıdan rahmet diliyor, ömrünü bu kutsal göreve adayan eli öpülesi öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

  Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi, eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yönetilmesi ile ancak mümkün olabilir. Başöğretmen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çok önemli bir sözü de “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden ve eğiticiden mahrum olan bir millet henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.” Sözü çok önemlidir.

  Ülkemizin fedakar öğretmenler’i, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Bu vesile ile 24 kasım öğretmenler gününüzü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.