GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Pozantı Belediyesi, muhteşem ürün ve lezzetleriyle festivale gelenlerin damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor.

Bu haber 03 Ekim 2023 - 17:04 'de eklendi ve 542 views kez görüntülendi.

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Adana’da bu yıl “100’üncü yılında Cumhuriyet lezzetleri” temasıyla düzenlenen 7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali kapsamında organize edilen “Gastronomi Treni” Pozantı’ya geliyor.

 

Bu yıl 7’incisi düzenlenecek olan Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne, her yıl olduğu gibi bu yıl da destek verecek olan Pozantı Belediyesi, muhteşem ürün ve lezzetleriyle festivale gelenlerin damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor.

 

Adana Merkez Park’ta, 6-7-8 Ekim tarihlerinde ünlü gurmeler, şefler, aşçılar, sosyal medya fenomenleri ve dizi ve sinema oyuncularının katılımıyla gerçekleştirilecek olan Adana Lezzet Festivali’nde, Pozantı’nın organik ürünlerinin yanı sıra yöreye has ürünlerin de sunumunun yapılacağı Pozantı Belediyesi Standı’na gelen misafirlerin lezzet patlaması yaşayacaklarını iddia eden Başkan Çay, hazırlıkları bizzat takip ederek her hangi bir aksaklığın yaşanmaması için her ayrıntıyla ilgileniyor.

 

ORGANİK ÜRÜNLER GÖZ DOLDURUYOR

Festivale, her yıl Pozantı ilçesinin organik ürünleriyle katılan Pozantı Belediyesi, bu yıl da muhteşem ürün ve lezzetlerle festivale gelenlerin damak tatlarına hitap etmeyi hedefliyor. Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın organizesinde hummalı bir çalışma yürüten Sebze-Meyve Kurutma Merkezi personelleri birbirinden lezzetli tatları ve kurutmaları yaparak festival gününe kadar yetiştirmeyi planlıyor. Başkan Çay sık sık yapılan işleri kontrol ederek lezzet festivali için kente gelen misafirlerin aklında ve damaklarında unutulmaz bir tat olarak kalacaklarını da iddia etti.

 

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E TEKRAR GELECEK

Her yıl Adana Lezzet Festivali kapsamında Belemedik’e gelen olan Gastronomi Treni, bu yıl da Pozantı Belediyesinin ev sahipliğinde gelen misafirlere tarih ve doğanın içerisinde misafirlere kahvaltı şöleni yaşatacak.

 

7 Ekim Cumartesi günü Adana Valiliği’nin organizesinde Gastronomi Treni Belemedik Tabiat Parkına gelecek ve Pozantı Belediyesi ev sahipliğinde organik ürünlerle kahvaltı verilecek. Başkan Mustafa Çay, köylü kadınların elleriyle yapacağı sıkma ve böreklerin yanı sıra, bal, çilek, peynir, zeytin ve birbirinden lezzetli reçellerle bu yıl da katılımcılardan tam not alacaklarını ifade etti.