Fikret Yeni'nin seçim ofisi açılışı, Bakan Varank'ın katılımıyla yapıldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Fikret Yeni’nin seçim ofisi açılışı, Bakan Varank’ın katılımıyla yapıldı

Bu haber 25 Şubat 2019 - 22:20 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Cumhur İttifakı Seyhan Belediye Başkan Adayı Fikret Yeni’nin Meydan Mahallesi’ndeki seçim ofisi, yeni ve önceki dönem bakanların katılımıyla miting havasında gerçekleşti.

Fikret Yeni’nin Bakımyurdu Caddesindeki seçim ofisinin açılışına,   Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü, , , Seyhan İlçe Başkanı Ahmet Akan, parti yöneticileri ve coşkulu bir kalabalık katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, törende yaptığı konuşmada, Adana’nın kendileri için ayrı bir öneminin olduğunu söyledi.

Adana ve Adanalıları çok sevdiklerini belirten Bakan Varank, ‘’Adana’ya baktığımızda mert, üretken ve gönülden konuşan insanlar görüyoruz. Adana, üretimde Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri. Burada oluşmuş bir birikim ve tecrübe var. Adana’yı, gıdadan tekstile kadar her alanda sanayide ihtisaslaştırmak istiyoruz ve bunun için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz’’ dedi.

-GÜVEN VE İSTİKRARA VURGU YAPTI

Bakan Varank, yurt içinden ve yurt dışından Adana’ya yatırımcı çekebilmek için en önemli hususun güven ve istikrar olduğunu vurgulayarak, ‘’Eğer güven ve istikrar varsa gelip sizin ülkenizde veya kentinizde yatırım yapıyorlar. Dolayısıyla 31 Mart seçimleri sadece belediye başkanlarının ve meclis üyelerinin oylanacağı değil, aynı zamanda ülkemizi kutlu yürüyüşünden döndürmek isteyenlere karşı, güven, istikrar ve huzurun oylanacağı bir seçim olacak’’ diye konuştu.

-‘’ZİLLET İTTİFAKININ KARŞISINDA BİZİM KUTLU İTTİFAKIMIZ VAR’’

15 Temmuz’daki hain darbe girişimi gecesi kurulan Cumhur ittifakı’nın karşısında zillet ittifakı olduğunu dile getiren Bakan Varank, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘’CHP ve İYİ Parti, yanlarına HDP’yi alarak çok kirli bir pazarlık içine girmişlerdir. Zaten bunların, sizlerin huzuruna getirecekleri projeler yok. Onlar sadece düşmanlık üreterek, bu kutlu yürüyüşü durdurmak için bir araya gelerek fikir ortaya koyuyorlar. Ama bu zillet ittifakının karşısında, bizim kutlu ittifakımız var.  Biz, Cumhur İttifakını, kapalı kapılar arkasında ve pazarlık için kurmadık.’’

Bakan Varank, Cumhur İttifakı’nın adayları Fikret Yeni ve Hüseyin Sözlü’ye vatandaşlardan destek isteyerek, hükümet ve bakanlık olarak Adana genelinde yatırım ve projeler konusunda gerekli katkıyı sağlayacaklarının sözünü verdi.

Fikret Yeni de, Bakan Varank ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu’na, seçim ofisi açılışına katılmalarından dolayı Adanalı hemşerileri adına teşekkür etti.

Adana ve Seyhan’da bir tarih yazmayı hedeflediklerinin dile getiren Fikret Yeni, ‘’31 Mart’a kadar hep birlikte mücadele edeceğiz. Bu mücadelede, sadece Seyhan değil tüm Adana genelindeki belediye başkanlıklarını kazanarak, Sayın Cumhurbaşkanımız ve MHP Genel Başkanı Sayın ’ye hediye edeceğiz’’ dedi.

‘’AYRIM YAPMAKSIZIN EŞİT HİZMET VERECEĞİZ’’

Fikret Yeni, vatandaşların desteğiyle göreve gelmesi halinde Seyhan’ın her mahallesine ayrım yapmaksızın ve herhangi bir farklılığı ayrışma sebebi olarak görmeksizin eşit hizmet vereceklerini ifade ederek, şunları kaydetti:

‘’Seyhan’ın 96 mahallesinde tespit ettiğimiz sorunlar var. Bu sorunları giderip, yeni projelerle ilçemizi güzelleştireceğiz. Seyhan’daki yenilenme ve o yenilenmenin ortaya koyacağı güzelliklerle ilçemizi marka yapacağız. Bunun için de hep beraber mücadele edeceğiz.’’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur ittifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sözlü’nün de konuşma yaptığı törende, daha sonra seçim ofisinin açılışı yapıldı.

Bakan Varank, Sarıeroğlu, Fikret Yeni ve Hüseyin Sözlü ile birlikte, açılış töreninin ardından Bakımyurdu Caddesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.