Fikirleri, öğretileri ve yaptıkları gün geçtikçe daha değerli hale geliyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Fikirleri, öğretileri ve yaptıkları gün geçtikçe daha değerli hale geliyor

Bu haber 09 Kasım 2022 - 16:51 'de eklendi ve 114 views kez görüntülendi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938'de hayata gözlerini yumduğunda, geride bıraktığı eşsiz eseri Türkiye Cumhuriyeti'ni milletine emanet etti.

Mustafa Kemal Atatürk,“Benim naçiz vücudum bir gü elbet toprak olacaktır fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyerek, emanetine sahip çıkılacağından emin olduğunu dile getirmiştir.

, dünyanın hiç beklemediği bir anda, koca imparatorluktan kalan son toprak parçasının da paylaşıldığı acı bir dönemde Milli Mücadele kararı almış ve milletiyle birlikte başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, imkansı görülen bir zamanda kazanarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelini atmıştır.

Türk Milleti'nin asla esir edilemeyeceği gerçeğini tarihe altın harflerle bir kez daha yazan Mustafa Kemal Atatürk, devrimleriyle de milletinin yolunu aydınlatmış, Muasır Medeniyetler Seviyesine ulaşma amacını ulusuna hedef olarak göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşaması, Mustafa Kemal Atatürk'ün öğretilerinden, ilke ve inkılaplarından ödün verilmeden, bilimin ışığında ilerlenmesiyle mümkün olacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk'ün yaktığı ve milletinin yolunu aydınlatan dev meşaleyi beslemek, yanar halde tutmak, büyütmek ve ışığını çoğaltmak, her birimizin en büyük görevi olmalıdır.

Türkiye Cumhuriyeti ancak ve ancak laik, demokratik, sosyal hukuk devleti özelliklerini geliştirerek çağdaş dünyadaki yerini alıp, müreffeh bir ülke haline gelebilir.

Bizim yolumuz daima Mustafa Kemal Atatürk'ün yolu olmuştur, nefes aldığımız ürece de öyle olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.