Fatma Güldemet Sarı'nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Fatma Güldemet Sarı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Bu haber 28 Ekim 2018 - 20:51 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Cumhuriyetimizin ilanının 95’inci yıl dönümünü, milletçe büyük bir heyecan coşku ve onurla kutluyoruz.

95 yıllık Cumhuriyet tarihimiz, aziz milletimizin en zor şartlarda dahi yeniden nasıl ayağa kalkabildiğini tüm dünyaya gösterdiği bir dönem olmuştur.

İstiklal harbimizi çağın en kutlu zaferine taşıyan, Cumhuriyetimize ve şanlı bayrağımıza sonsuz bir hayat veren o ruh ve iman, bugün de dimdik ayaktadır.

Bizler “Bağımsızlık karakteri” olan necip ve kahraman bir milletin mensubu olmaktan iftihar ediyoruz.

2 yıl önce yaşadığımız 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında, 251 Şehit ve 2.193 Gazi vererek aziz milletimizin ortaya koyduğu emsalsiz duruş, bu topraklarda Cumhuriyetimizin kuruluşundaki ruhun, ne kadar sağlam ve diri olduğunun açık bir ifadesidir.

Bu cennet vatanın evlatları olarak hepimiz, son nefesimize kadar azimle çalışarak ülkemizin muasır medeniyet seviyesinde hedeflediği yere ulaşmasını sağlama gayretinde olacağız.

En büyük gücümüz; milletimizdir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Ey Yükselen Yeni Nesil, Cumhuriyeti Biz Kurduk, Onu Yükseltecek ve Yaşatacak Sizsiniz”diyerek Cumhuriyetimizi gençlerimize emanet etmiştir.

Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’nın liderliğinde Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023 hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz.

Cumhuriyetin 100. Yıldönümüne 5 kala Türkiye dev bir projeyle dünya arenasına çıkıyor. Yüzde 78’i tamamlanan ve dünyanın en büyük havalimanı unvanını alacak olan İstanbul’un üçüncü havalimanı 29 Ekim 2018’de açılıyor.
Daha önce Cumhuriyetin 90. yılının kutlandığı 29 Ekim 2013 tarihinde Marmaray açılmıştı.

Marmaray ve 3. Havalimanı gibi Mega Projeler Türkiye’yi Bir Çekim Merkezine Dönüştürmeyi Başardık, Yine Başaracağız Son 10 yılda dünyada yapılan 10 mega projenin 6’sını Türkiye olarak biz gerçekleştirdik. Ve devamında mega projeler için her şartta çalışmaya devam edeceğiz.
Biz 95 yıllık cumhuriyetimizi şahlandırmayı, Türkiye’yi lider ülke konumuna getirmeyi hedefledik bunun için de var gücümüzle çalışacağız.

Bu düşüncelerle ülkemizin gurur günü ve aynı zamanda en anlamlı bayramı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

Başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun!