FATMA GÜLDEMET SARI'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

FATMA GÜLDEMET SARI’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Bu haber 23 Kasım 2018 - 19:27 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediye Başkan A.Adayı , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

 

“Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenliğin; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslek olduğunu ifade eden Sarı, şunları kaydetti:

“Geleceğimizi inşa edecek çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştiren, toplumları geleceğe taşıyıp, hızla değişen ve gelişen yeni dünya düzenine adapte olmamızda en büyük role sahip olan öğretmenlerimiz; tüm dünyada olduğu gibi bizim toplumumuzda da saygın bir konuma sahiptir. Bu anlayış doğrultusunda gerek öğretmenlerimiz gerekse de öğretmenlerimizin yetiştirdiği bizler omuz omuza, geleceğimiz olan çocuklarımızı üretken, öğrenme yetenekleri gelişmiş, problem çözebilen, dünyayı yorumlayan ve değişen koşullara uyum sağlayabilen bireyler olarak yetiştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş ve hain terör saldırıları sonucu şehit düşen tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor. Tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, hayatta olanlara sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”