Fatma Güldemet Sarı Hanfendinin Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

MHP Adana’da neler oluyor?

Adana Özel, Siyaset

Fatma Güldemet Sarı Hanfendinin Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

Bu haber 21 Ekim 2018 - 18:21 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve 26.Dönem Milletvekili ’dan, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama Mesajı

 

Çevre ve Şehircilik eski Bakanı ve 26.Dönem AK Parti Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı  21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü Kutlama mesajı yayımladı.

 

Fatma Güldemet Sarı mesajında şu sözlere yer verdi;

 

“21 Ekim 1860 tarihinde Türkiye de ilk fikir gazetesi olan Tercüman-ı Ahval gazetesinin Agah Efendi ve İbrahim Şinasi tarafından ilk özel fikir gazetesinin çıkarılmıştır. Ülkemizde 21 Ekim, Gazeteciler Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Özgür, tarafsız ve ilkeli olarak çalışan gazeteciler, kamuoyu için en faydalı meslek gruplarının başında gelmektedir. Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır.

Adana ilimizde zaman mefhumu gözetmeksizin, Basın Yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak ülkemizdeki, bölgemizdeki ve ilimizdeki gelişmeleri, halkımızla paylaşma yolunda emek harcayarak, kamuyu yönetenler ile yönetilenler arasında köprü görevi gören; İlimiz ve ilçelerimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde aktif görev alarak emek harcayan, ülkemizin menfaatleri, milletimizin çıkarları doğrultusunda gerçeklerin peşinden koşarak, toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin 21 Ekim Gazeteciler Basın Bayramını kutlar, meslek hayatlarındaki başarılarının devamını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”