FAHRİ DURUKAN VE BERABERİNDEKİ HEYET, VALİ DEMİRTAŞ'I ZİYARET ETTİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

FAHRİ DURUKAN VE BERABERİNDEKİ HEYET, VALİ DEMİRTAŞ’I ZİYARET ETTİ

Bu haber 27 Eylül 2018 - 9:29 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fahri Durukan ve beraberindeki heyet, ‘’Türk İtfaiye Teşkilatının 304. Kuruluş Yıl Dönümü ve İtfaiye Haftası’’ kapsamında Vali Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyaret sırasında Vali Mahmut Demirtaş, İtfaiye Daire Başkanı Fahri Durukan’dan hafta boyunca yapılacak kutlama etkinlikleri hakkında bilgiler aldı.

 

İtfaiye teşkilatının köklü bir geçmişe sahip olduğunu ifade eden Vali Demirtaş, gelişen teknolojiyle birlikte itfaiye teşkilatının kendini daha da geliştirerek görev alanını genişlettiğine dikkat çekti. İtfaiye teşkilatı deyince akla sadece yangın söndürme çalışmalarının gelmemesi gerektiğini belirten Vali Demirtaş, ‘’Diğer büyük afetlerde, trafik kazalarında da itfaiye teşkilatına önemli görevler düşüyor.  İtfaiye teşkilatımızın sahip olduğu gerek ekipman gerekse donanımlı personel ile her an, her türlü müdahaleye hazır olduğunu bilmek vatandaşlarımıza huzur ve güven vermektedir.’’ dedi.

 

İtfaiyecilerin zor şartlarda mesai mefhumu gözetmeden kesintisiz hizmet verdiğini ve insanların en zor günlerinde önemli bir görevi yürüttüğünü dile getiren Vali Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fahri Durukan ile beraberindeki heyetin şahsında tüm itfaiye teşkilatı mensuplarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek İtfaiye Teşkilatının 304. Kuruluş Yıl Dönümünü ve İtfaiye Haftası’nı kutladığını belirtti.