En çok oy çıkan mahalleye Çanakkale turu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

En çok oy çıkan mahalleye Çanakkale turu

Bu haber 06 Eylül 2018 - 13:09 'de eklendi ve 24 views kez görüntülendi.

Çukurova İlçe Teşkilatı, 24 Haziran 2018 seçimlerinde, ilçe bazında, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı ’a en fazla oy veren mahalleler arasında birinci gelen Adana’nın merkez Çukurova İlçesi’ne bağlı Örcün Mahallesi’nin bayanlarıyla gençlerini kahramanlık destanın yazıldığı Çanakkale’ye götürdü.

Çanakkale’ye giden bayanlar ile gençler köy meydanından önceki akşam uğurlandı. Uğurlama merasimine AK Parti Adana İl Başkanı , İl Kadın Kolları Başkanı , AK Parti Çukurova İlçe Başkanı Şahin Çetin, İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Türkibiş, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Taha Sağlam, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile mahalle sakinleri katıldı.

Yurdumuzun her karış toprağının çok değerli olduğunu belirten Başkan Fikret Yeni, “Bu cennet vatanımızın her karış toprağı bizim için çok kıymetli. Ama Çanakkale’nin ayrı bir önemi var. Oraları gezdiğinizde, bu kutsal vatanın ne şartlarda kazanıldığını, atalarımızın yedi düvele karşı nasıl direndiğini, bizlere bu cennet vatanı ne şartlarda bıraktığını yerinde göreceksiniz. Rabbim yolunuzu açık etsin” dedi.

İlçe Başkanı Şahin Çetin de, gezi boyunca her türlü, yeme, içme ve barınma gibi ihtiyaçların planlandığını belirterek “Siz sözünüzü tuttunuz, sandıkta birinci yaptınız. Şimdi biz sözümüzü tutuyoruz. Güle güle gidip gelin. Yolunuz açık olsun” dedi.

Hayli duygulu anların yaşandığı uğurlamada kadınlar, kahramanlık destanın yazıldığı mekanları gezip görecekleri için çok heyecanlı olduklarını söyledi. Ayrıca, böyle bir imkanı sağladıkları için de AK Parti il ve ilçe başkanı ile parti yöneticilerine teşekkür ettiler.