EMEK MAHALLESİ DEV TESİSİNE KAVUŞTU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

EMEK MAHALLESİ DEV TESİSİNE KAVUŞTU

Bu haber 20 Ocak 2019 - 18:28 'de eklendi ve 40 views kez görüntülendi.

Seyhan Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen Emek Mahallesi Semt Pazarı’nın içinde bulunduğu dev kompleks Başkan Zeydan Karalar tarafından açıldı. 

 

‘Halkçı Başkan Zeydan’ sloganları arasında açılışı gerçekleştiren Başkan Karalar, “Seyhan ve ’ya hizmet etmekten mutluluk duyuyorum”dedi.

 , Emek Mahallesi’nde yapımı tamamlanan semt pazarının açılışını gerçekleştirdi.

İçerisinde kapalı semt pazarı, 7 derslikten oluşan meslek edindirme kursu, yazlık sinema, düğün ve çok amaçlı toplantı salonunun bulunduğu 5 milyon liraya mal olan belediye hizmet kompleksinin açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Başkan Zeydan Karalar’ın alana gelişinde vatandaşlar sevgi gösterisinde bulunarak “Halkçı Başkan Zeydan” ve “İşte Meydan İşte Zeydan” sloganları attı.Emek Mahalle Muhtarı Salih Yardım yaptığı konuşmada mahallelerine böylesine bir tesisi kazandıran Başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

HİZMET ETMEKTEN MUTLULUK DUYUYORUM

Açılış töreninde bir konuşma yapan Başkan Zeydan Karalar, Emek Mahallesi’nin kendisi için önemli bir yere sahip olduğunu 8 ay gibi kısa bir sürede kapalı semt pazarını ve hizmet kompleksini tamamlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. 

Seyhan’a ve Adanalı’ya hizmet etmekten mutluluk duyduğunu belirten Başkan Karalar, “Bu tesisin temelini attığımızda böylesine büyük bir tesisi bu kadar kısa sürede bitiremeyeceğimiz söylendi ama bizler tamamladık ve sizlerin hizmetine sunuyoruz. Ben sizlere hizmet etmekten mutluluk ve gurur duyuyorum” dedi.

İÇME SUYUNU YÜZDE 30 UCUZLATACAĞIZ

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda içme suyunu yüzde 30 ucuzlatacaklarını belirtti.

Seyhan’da başlattıkları hizmet atağını Adana’nın geneline yayacaklarını ifade eden Başkan Karalar, “Sizlerin bu coşkusunu desteğini görünce ben kendimi seçim kazanmış olarak görüyorum. Büyükşehir Belediye Başkanlığına oturduğumuz gün Seyhan’daki hizmetlerimizi büyülterek ve Adana’nın her yerine yayarak devam ettireceğiz. Yapacağımız işlerin başında içme suyunu yüzde 30 ucuzlatmak olacak. Birde tıpkı Seyhan Belediyesi’nde olduğu gibi israftan kaçınacak belediyenin parasına sahip çıkacağız. Borçlu aldığımız Seyhan Belediyesi’nin borçlarını bitirip nasıl hizmet atağı başlattıysak, büyükşehir belediyesinde de bunu gerçekleştireceğiz” diye konuştu. 

ASLA ÇALIŞAN İŞÇİYİ İŞTEN ÇIKARMAYACAĞIZ

Son zamanlarda bazı çevreler tarafından özellikle “Zeydan Karalar Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda, çalışanları işten çıkaracak” şeklinde söylentilerin yayıldığına dikkat çeken Başkan Karalar bu konudaki görüşlerini şöyle aktardı:

“Ben CHP’nin resmi adayıyım ama unutulmasınki Zeydan Karalar tüm Adana’nın adayıdır. Seyhan Belediyesi’ni kazandığımızda bir tek işçiyi işten çıkardık mı buradan çıkaralım? Siyasi görüşü ne olursa olsun, işini yapan tüm işçi kardeşlerimiz ekmeğini kazanmaya çalışmaya devam edecek. Bu işçi kardeşlerime ve Adana halkına buradan sesleniyorum; Zeydan Karalar başkan olduğunda hepiniz işinize devam edeceksin. Ayrıca o gününde alamadığınız maaşlarınızı 5 ay içerisinde düzenli ödenir hale getireceğim. Bizler her zaman emekten yana işçiden yana olan bir zihniyetten geliyoruz. Hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayız.”