“Ekin değil bina dikildi” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

“Ekin değil bina dikildi”

Tarımsal üretim yapılan alanlarda şimdi ekin yerine bina dikiliyor. Tarlalarda inşaat bitiyor. Tarım alanlarımızı betona ve ranta kurban ettirmeyeceğiz.

Bu haber 18 Mayıs 2023 - 18:11 'de eklendi ve 128 views kez görüntülendi.

Ayhan Barut, imara ve yapılaşmaya açılan tarım alanlarındaki vahim duruma dikkat çekti

“Tarım alanlarımızı betona ve ranta kurban ettirmeyeceğiz”

“Ekin değil bina dikildi”

“Tarım alanlarında inşaatlar bitiyor”

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) , TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, imara ve yapılaşmaya açılan tarım alanlarındaki vahim duruma dikkat çekerek, “Tarımsal üretim yapılan alanlarda şimdi ekin yerine bina dikiliyor. Tarlalarda inşaat bitiyor. Tarım alanlarımızı betona ve ranta kurban ettirmeyeceğiz” dedi.

“ÜRETİM VE ÜRETİCİYE DÜŞMANLAR”

Adana'da bir tarafında hala tarımsal üretim yapılan ancak etrafı yüksek katlı inşaatlarla dolan bölgeden seslenen Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, “Üretime düşman gibi davranan AKP iktidarı ve tek adam rejimi izlediğ yanlış, neoliberal, uluslararası tekelci politikalar, tarımda ülkemizi net ithalatçı bir hale getirdi. Bunların üretime garezi var, üreticiye düşman gibi davranıyorlar” diye konuştu.

“RANTA, TALANA, BETONA KURBAN ETTİRMEYECEĞİZ”

AKP'nin iktidara geldiği 2002 yılında 41 milyon 196 bin hektar tarım arazisi bulunduğunu bildiren Ayhan Barut, bu sayının 3 milyon 484 bin hektar azalışla 37 milyon 712 bin hektara düştüğüne dikkat çekerek, “AKP döneminde neredeyse 3 Trakya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik. Bilinmeli ki 21 yıllık AKP iktidarı döneminde tarım toprakları betona, ranta ve talana kurban edildi. Burada bir tarafta buğday tarlası var, diğer her yerde pıtrak gibi bitmiş beton binalar var. Burası daha önce tarım alanıydı. Bilinmeli ki 13. Cumhurbaşkanımız Sayın 'nun önderliğinde artık tarım topraklarını ranta, talana, betonlaşmaya kurban ettirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.