EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİ, EMİNE SAPMAZ İLKOKULUNDA VALİ DEMİRTAŞ'IN KATILIMIYLA DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

EĞİTİM VE ÖĞRETİM DÖNEMİ, EMİNE SAPMAZ İLKOKULUNDA VALİ DEMİRTAŞ’IN KATILIMIYLA DÜZENLENEN TÖRENLE BAŞLADI

Bu haber 17 Eylül 2018 - 20:58 'de eklendi ve 27 views kez görüntülendi.

Adana’da 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Dönemi, Emine Sapmaz İlkokulunda Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle başladı.

 

2008-2019 Eğitim ve Öğretim Döneminin başlaması dolayısıyla düzenlenen töreni Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Yavuz, Çukurova Kaymakamı Osman Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, ilçe milli eğitim müdürleri, okul yöneticileri öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılışında yaptığı konuşmada, “eğitimin hayat boyu devam eden, en iyiyi, en güzeli ve en doğruyu arayan kutlu bir yolculuk olduğunu” belirtti.  Yeni bir eğitim ve öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisinde olduklarını belirten Durgun, “Sevgili öğrencilerimizi milli ve manevi değerlere sahip, soru soran, düşünen, bilgiye nasıl ulaşacağını bilen bireyler olarak yetiştirmek en büyük hedeflerimizden biridir.” dedi.

 

VALİ DEMİRTAŞ, “2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILININ HAYIRLI VE UĞURLU OLMASINI DİLİYORUM”

 

Vali Mahmut Demirtaş ise dilen getirile konuşmaların ardından yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilere hitaben yaptığı konuşmada, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Vali Demirtaş konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “2018-2019 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize, öğrencilerimize, eğitim camiamıza, velilerimize hassaten Adana’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bugün ilimiz genelinde 500 bine yakın evladımız, ilk ders zilinin çalması ile birlikte yeniden okuluyla, arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle buluşuyor. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının tüm paydaşları yeni eğitim-öğretim dönemine başlamanın heyecanını ve sevincini yaşıyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder.” sözüyle somutlaştırdığı gibi istiklal ve istikbalimizle ilgili olarak üzerinde hassasiyetle durmamız gereken en önemli konuların başında hiç kuşkusuz eğitim gelmektedir.”

 

 

 

“MİLLET OLARAK EN BÜYÜK SERMAYEMİZ; İNSAN KAYNAĞIMIZ, BEŞERİ GÜCÜMÜZDÜR”

 

“Buradan hareketle nüfusumuzun neredeyse dörtte birine tekabül eden eğitim çağındaki genç kuşağımız, milletimiz için büyük önem arz etmekle birlikte, omuzlarımıza da ciddi bir sorumluluk yüklemektedir. Her fırsatta ifade ettiğim üzere, millet olarak en büyük sermayemiz, insan kaynağımız, beşeri gücümüzdür. En nadide varlıklarımızı çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluştururken, onları milli ve manevi değerlerimizle de donatmalıyız. Değerler eğitimini müfredatta yazan iki kelime olmaktan çıkarmalı; milli ve manevi değerlerimizi çocuklarımızın davranışlarında somutlaştırmalıyız. Milletimizin bekasının, kültürümüzün gelecek kuşaklara aktarılmasının ilk şartının tarihine, milletine, devletine, bayrağına ve vatanına bağlı nesiller yetiştirmekten geçtiğini asla unutmamalıyız. Ülke olarak çocuklarımızın milli ve manevi değerleri önceleyen nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarını sağlamak amacıyla çok ciddi fiziki ve beşeri yatırımlar yapmaktayız. Devletimizin ve hükümetimizin destekleri ile ilimizde de okul ve derslik yapımı başta olmak üzere, spor salonu, pansiyon, atölye ve diğer donatı unsurlarının kazandırılması ile ilgili çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz. Bu çalışmalarımızın sonucunda bakanlığımızın tekli eğitime geçme hedefini Adana’mızda da yakın zamanda gerçekleştireceğimize yürekten inanıyorum. Bu yatırımların ve sürdürdüğümüz çalışmaların nihai amacı ise, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma idealine ülkemizi ve Adana’mızı bir adım daha yaklaştırmaktır.

 

“ÇOCUKLARIMIZI, ÇOK SEVİYOR ve ÖNEMSİYORUZ”

 

Uzun süren bir tatil döneminden sonra yeniden okula dönüyorsunuz. Bazılarınız bu yıl ilk defa okulla tanıştı. Eğitim hayatınız boyunca elde edeceğiniz her başarı aileleriniz ve aziz milletimiz için kıvanç vesile olacaktır. Şunu asla hatırınızdan çıkarmayın ki, biz sizleri çok önemsiyoruz ve çok seviyoruz. Sizler memleketimizin istikbali, milletimizin umudusunuz. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini hayata geçirecek kişilersiniz. Bu hedefler istikametinde yol almalı, kendinizi en iyi şekilde yetiştirmelisiniz. İstikbal ufkunda beklenen, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek sizin elinizde. İnanıyorum ki her biriniz, mesleğinizi aşkla ve şevkle yapıyorsunuz. Kendi çocuklarınızın öğretmeni için nasıl titizlik gösteriyorsanız, bu milletin evlatları da sizlere emanet edildiğinde aynı titizliği göstermelisiniz. Çocuklarımızı sevgiyle, şefkatle, ilimle, ahlakla donatıp, itina ile yetiştirmek ve iyi bir vatandaş olmalarını sağlamak sizlerin en büyük zaferi, ülkemizin en büyük kazancı olacaktır. Çocuklarımızı her yönüyle tanıyan en başta sizlersiniz. Bu sebeple çocuklarınız hakkındaki birikimlerinizi öğretmenlerimizle paylaşınız. Lütfen her konuda bizimle işbirliği ve iletişim içerisinde olunuz. En iyiye ve en güzele ancak bu yolla ulaşabiliriz. Kendi çocuklarımıza gösterdiğimiz sevgiyi ve saygıyı onların arkadaşlarına ve ebeveynlerine de gösterelim. Okullarımızın fiziki alt yapılarının güçlendirilmesi için veli olarak üzerimize düşen görevleri yapmaktan kaçınmayalım. Bu vesile ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ülkemize, milletimize ve Adana’mıza hayırlı olmasını diliyor, hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum.”

 

Vali Mahmut Demirtaş öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterilerinin beğeniyle izlendiği ve şiirlerin okunduğu törenin ardından sınıfları gezerek öğrenci ve öğretmenlere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi.