ECZACILAR BARTIN MADEN FACİASI NEDENİYLE MİTİNGİ ERTELEDİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ECZACILAR BARTIN MADEN FACİASI NEDENİYLE MİTİNGİ ERTELEDİ

Bu haber 16 Ekim 2022 - 11:27 'de eklendi ve 270 views kez görüntülendi.

Ecz. Kııltepe, “Yasa boğulduk”

() Genel Sekreteri Ecz. Erdem Kızıltepe, Ankara Tandoğan'da ülke geneli tüm eczacıların katılımıyla yapacakları mitingi; Bartın maden faciası nedeniyle ileri bir tarihe ertelediklerini açıkladı.

 

MİTİNGİMİZİ İLERİ BİR TARİHE ERTELEDİK

Eczacı Odası (ADEO) Genel Sekreteri Ecz. Erdem Kızıltepe, mitingin iptaline ilişkin yaptığı yazılı açıklamada “Bartın Amasra'da yaşanan maden ocağındaki patlama sonucunda çok sayıda madencimizin göçük altında kalması ve ilk belirlemelere göre 41 maden şçimizin yaşamını yitirmesi hepimizi yasa boğmuştur. Göçük altında kalan maden işçilerimizin bir an önce sağ salim kurtarılması en büyük temennimizdir. Yaşanan bu elim olay nedeniyle, Türk Eczacıları Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası 16 Ekim Pazar günü Ankara Tandoğan'da düzenlenecek “Büyük Eczacı Mitingi”ni ileri bir tarihe erteleme kararı aldık. Faciada yaşamını yitiren maden işçilerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı kurtulan madencilerimize acil şifalar diliyoruz.” dedi.