"Düğün Ya da Davul" Seyirci İle Buluştu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“Düğün Ya da Davul” Seyirci İle Buluştu

Bu haber 18 Kasım 2018 - 18:11 'de eklendi ve 26 views kez görüntülendi.

’nun sahneye koyduğu “Düğün Ya da Davul” isimli tiyatro oyunu izleyici ile buluştu. Oyunun prömiyerinde ev sahibi olarak konuşan , sanata verdikleri önemden bahsederek; sanata karşı çıkmanın insanlığa karşı çıkmak olduğunu söyledi.

Türkiye’nin en önemli şehir tiyatrolarından biri olan Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu(SBŞT) Haşmet Zeybek’in yazıp, Tamer Gözüdeli’nin yönettiği tek perdeli müzikli, danslı, köy seyirlik yetişkin oyunu ile seyirciyle buluştu. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ki Prömiyere yoğun ilgi oldu. Tiyatro oyunun ilk gününe Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’da katıldı.

Seyhan Belediye Şehir Tiyatrosu’nun yurt içi ve yurt dışında ’yı en iyi şekilde temsil ettiğini ve bugün Türkiye’nin sayılı şehir tiyatrolarından biri olduğu belirten Başkan Zeydan Karalar, sanata karşı olmadın barışa, uygarlığa ve insanlığa karşı durmak olduğunu söyledi. Başkan Zeydan Karalar, “Şehir tiyatromuz bizleri yurt içi ve yurt dışında en güzel şekilde temsil ediyor. Bugün kadın erkek birlikte tiyatro izleyebiliyorsak bu önemlidir. Sanat; barıştır, kardeşliktir, aydınlıktır, sanat uygarlıktır. Sanata karşı çıkmak insanlığa karşı çıkmaktır. Ama Maalesef bazı kafalar sanata karşı çünkü onlar barışa karşı…” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Zeydan Karalar, oyunculara ile oyunun yönetmeni ve aynı zamanda Seyhan Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Tamer Gözüdeli’ye çiçek verdi.

Her Cuma saat 20.00’de Yaşar Kemal Kültür Merkezi’de ücretsiz izlenebilecek oyunun davetiyeleri Kültür Merkezi gişelerinden temin edilebilecek. Oyunun sezon sonuna kadar Adanalı tiyatro severler ile buluşmaya devam edeceği bildirildi.