DSP’den MHP’ye ziyaret… | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

DSP’den MHP’ye ziyaret…

Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanı Erhan Saltuk, beraberindeki bir heyetle Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’ya ziyarette bulundu.

Bu haber 23 Temmuz 2023 - 13:24 'de eklendi ve 117 views kez görüntülendi.

DSP’den MHP’ye ziyaret…

Yusuf Kanlı: Fitne tuzağına düşmemek lazım

Erhan Saltuk: Ecevit de, Bahçeli de bizim değerlerimizdir

ADANA – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı ve Demokratik Sol Parti (DSP) Adana İl Başkanı Erhan Saltuk; birlik, beraberlik mesajı verdiler.

DSP Adana’dan MHP Adana’ya ziyaret…

DSP Adana İl Başkanı Erhan Saltuk, DSP Parti Meclisi Üyesi Hakan Buldu, DSP Seyhan İlçe Başkanı Bayram Salar ve yöneticiler; MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı’ya ziyarette bulundular. Ziyarette, güncel siyasi konular ve ülke gündemi üzerinde sohbette bulunuldu.

“Siyasi görüş farklılıkları olabilir ama…”

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, siyasi görüş farklılıklarının elbette normal kabul edilebileceğini ama Türkiye’nin ortak menfaatleri söz konusu olduğunda herkesin tek ses, tek yürek olması gerektiğini belirtti. Kanlı, Cumhur İttifakı’nın böyle anlayışla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliklerinde kurulduğunu hatırlattı.

Kanlı: Fitne tuzağına düşmemek lazım

Yusuf Kanlı, DSP’nin Merhum Genel Başkanı Bülent Ecevit’in de ülkenin milli menfaatleri konusunda hassasiyeti bilinen bir lider olduğunu, bu bakımdan her zaman rahmetle anılmaya, saygıyla hatırlanmaya devam edileceğini belirtirken, “Fitne tuzağına düşmememiz lazım. Hangi siyasi partiden olursak olalım, ülkemizin, milletimizin ortak değerlerinde, ortak çıkarlarında buluştuğumuzda bir sıkıntı olmaz; kimse de bizi bölemez.” mesajı verdi.

Saltuk: Ecevit de, Bahçeli de bizim değerlerimizdir

DSP İl Başkanı Erhan Saltuk ise, Bahçeli ve Ecevit’in önemli iki değer olduklarını ifade ettiği konuşmasında, “Merhum Genel Başkanımız Sayın Bülent Ecevit de, MHP Genel Başkanı hemşehrimiz Sayın Devlet Bahçeli de bizim değerlerimizdir. Sayın Bahçeli’nin vatanseverliği, milliyetçiliği tartışılabilir mi… Çok kişi görmez, göremez ama O ileriyi gören bir lider. 15 Temmuz ihanet kalkışmasından sonra devlete sahip çıkmasaydı, Cumhur İttifakı’nı kurmasaydı bu ülkenin hali ne olurdu, düşünmek lazım.” ifadesini kullandı.

“Bu tür siyasetçiler o gazetecilerden daha suçludurlar”

DSP Adana İl Başkanı Erhan Saltuk, Türkiye’nin, kökünü kazımak için büyük mücadele verdiği bölücü terör konusuna bakışla ilgili Ecevit ile günümüz muhalefet liderlerini de kıyasladı. Saltuk “Merhum Genel Başkanımız Bülent Ecevit gerçek bir vatanseverdi. ‘Terörü teşvik eden, teröre cesaret veren bir gazeteci, teröristten daha suçludur’ derdi. Bugün ise teröristi açıktan öven, açıkça destek veren sözde gazetecilere alenen sahip çıkan, aynı zihniyeti temsil eden bölücü siyasi yapılarla ittifak kuran muhalefet liderleri ve yöneticileri var. Bana göre bu tür siyasetçiler de söz konusu edilen gazetecilerden daha suçludurlar.” dedi.