DSP Genel Başkanı Aksakal, Hatay İl kongresine katıldı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

DSP Genel Başkanı Aksakal, Hatay İl kongresine katıldı

Bu haber 28 Haziran 2021 - 11:00 'de eklendi ve 50 views kez görüntülendi.

Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, partisinin Hatay İl Kongresi dolayısıyla İskenderun’daydı. Aksakal, kentte sırasıyla, İskenderun Ticaret Odası, Esnaf Odası, Gazeteciler Cemiyeti ve Hatay Gazeteciler Cemiyeti İskenderun Temsilciliği’ni ziyaret etti. Ayrıca, kent gezisi sırasında esnafı da ziyaret eden Aksakal, esnafın ve toplumun her kesimden halkın sorunlarını dinledi.

DSP Hatay İl Başkanı Ali Kaya tekrar güven tazeleyerek partisinin il başkanı oldu. Yoğun bir katılımın olduğu kongreye İskenderun Belediye Başkanı M. Fatih , DSP Adana İl Başkanı Erhan Saltuk, DSP Seyhan İlçe Başkanı Halil Kayış’da kongre katılanlar arasındaydı.

TÜRKİYE GERÇEK ANLAMDA BİR BİLİNMEZE DOĞRU SÜRÜKLENMEKTEDİR

Hatay İl Kongresi’nde konuşma yapan DSP Lideri Aksakal, ülkenin gündemini değerlendirerek, “Türkiye gerçek anlamda bir bilinmeze doğru hızla sürüklenmektedir. Bugün ekonomiden, eğitime, sanayiden tarıma, uluslararası arenadaki ilişkilerimizden kendi içimizdeki toplumsal yaşam biçimine kadar birçok konuda savrulmanın girdabında boğuşuyor” diye konuştu.

Aksakal Hatay İl Kongresinde yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

HİÇ KİMSE AKLIMIZLA ALAY ETMESİN

“Kimse kimseyi kandırmasın, hiç kimse aklımızla alay etmesin. Belki iktidar sözcüleri parlamentodaki muhalefet yapısını kendisine kum torbası yapmış, vaktini geçiriyor, onları yetmiş – seksen yıl öncesi koşulların ortamında alınan karar ve uygulamalarla örselemeye çalışıyor olabilir ama Demokratik Sol Parti olarak biz bunu kabul edemeyiz.

41 SENEDİR MUHALEFET PARTİLERİNİN HİÇ BİRİ İKTİDAR OLAMAMIŞTIR

Her zaman üstüne basa basa ifade ettiğim gibi Türkiye yakın tarihi içinde bulunduğu dönemine 1980 faşist askeri darbesi ile birlikte başlamıştır. Yani 41 senelik mazisinde bugün parlamentodaki muhalefet partilerinin hiç biri bırakın iktidarı, koalisyon ortağı bile olamamışlardır.

Maalesef böyledir. İşte bu yüzdendir ki iktidar sözcüleri Cumhuriyetin kuruluş yıllarını ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümü sonrasında çok partili döneme geçiş süreci ve devamında yaşanan olaylara gönderme yaparak CHP’yi deyimi yerindeyse ezmeye çalışmaktadır.

TEK DERTLERİ VAR, SEN KALK BEN OTURAYIM

Bugün iktidarla muhalefet bir kayıkçı kavgası içinde millete “cambaza bak” diyerek küresel sisteme hizmetkârlık ediyorlar. Bakın; yeni yeni partiler kuruluyor. Dikkat ederseniz hepsinin başındakiler, mevcutlarının türevleri. Yani sizin anlayacağınız; “aynı kavağın kaşıkları” Tek dertleri var; “sen kalk ben oturayım.” Onun için birbirlerine saldırıyorlar. Sizi düşünen yok.. sen istersen acından öl, onlar için fark etmez!

YAĞMA YOK!

Ama yağma yok! Zalimin zulmü varsa, halkın DSP’si var! Bir organize suç örgütü elebaşı tarafından gündeme getirilen olaylar, ortaya atılan iddialar ve devamında yaşananlar hakikaten yenilir-yutulur gibi değil. Ama ne ilginçtir ki, olaylarda adı geçenler de bir o kadar pişkinlik ve yüzsüzlükle toplum içinde gezinmeye devam ediyorlar.  Türkiye tarihinde bunun benzerini mumla arasanız bulamazsınız.

Demokratik Sol Parti olarak büyük devlet adamı, Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün gösterdiği yolda, onursal Genel Başkanımız, Demokratik Sol politikaların kuramcısı Bülent Ecevit’in izinde yeniden meclisteki yerimizi alacağız, ülkemizin içine düşürüldüğü bu savrulmuşluğa mutlaka bir son vereceğiz.”

ALİ KAYA: DSP BÖLEN DEĞİL, BİLENDİR

DSP Hatay İl Başkanı Ali Kaya ise Türkiye iki siyasiyi renkten ibaret olmadığını belirtti. Kaya, “DSP demokratik sol siyaset üreten vatansever ve özgün bir partidir. DSP’ye haksız olarak saldıranlar şunu çok iyi bilmelidir, DSP ulusal solun tek temsilcisidir. DSP milletin kayıtsız şartsız egemenliğini savunan tek partidir. DSP bölen değil, bilendir” diye konuştu.

DSP İskenderun İlçe Başkanı Michael James Aşkar kongrede yaptığı konuşmada şu ifadeler yer verdi:

ADALETİN, EMEĞİN VE HÜRRİYETİN TEMİNATIYIZ

“Biz Demokratik solcular adaletin, emeğin ve hürriyetin teminatıyız. Halkımız partimizi iktidarda görmek istiyor. Bu hasreti en kısa zamanda sona erdirmek görevimiz olmalıdır. Musa gibi konuşup Firavun gibi yaşayanlara sesleniyorum, elbet bir gün devriniz sona erecektir. Unutmayın her sabahın bir sahibi vardır”