Doç. Dr. Hakkı Çiftçi ödüle doymuyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Doç. Dr. Hakkı Çiftçi ödüle doymuyor

Türk Dünyasına yapmış olduğu değerli katkılarından dolayı çeşitli ödüllere layık görüldü.

Bu haber 06 Haziran 2023 - 15:38 'de eklendi ve 158 views kez görüntülendi.

Doç. Dr. Hakkı Çiftçi ödüle doymuyor

ADANA- Çukurova Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi ve Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Adana Şubesi Stratejik Araştırmalar Komisyonu Başkanı Doç. Dr. Hakkı Çiftçi, Türk Dünyasına yapmış olduğu değerli katkılarından dolayı çeşitli ödüllere layık görüldü.

Çiftçi, Nahcivan Devlet Üniversitesi Rektörü Elbrus İseyeva tarafından ve Azerbaycan Uluslararası İlmi Araştırmalar Birliği Direktörlüğünce, ‘’Türk Dünyası Bilim Onur Ödülü’’ ile Türk Dünyası ‘’Fahri İlim Mükafatı’’ na layık görüldü. Söz konusu ödüller, Nahcivan Devlet Üniversitesinin tanınmış dil alimlerinden Prof. Dr. Mahire Nagıqışı Hüseyinova tarafından takdim edildi. Doç. Dr. Hakkı Çiftçi, ayrıca ‘’Hoca Ahmet Yesevi ödülü ve Teşekkürname’’sini, Mingeçevir Devlet Üniversitesi Rektörü Şahin Bayramov’un elinden, SSCI yayınından dolayı da ‘’ Kurtuluş Bilim Ödülünü’’ Uluslararası Avrasya Eğitim Sendikaları Birliği Genel Başkanlığınca verildi.

Türk Dünyası Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Halit Kanak ve Adana Şube Başkanı Ümit Özlü Çiftçi’yi kutlayarak, başarılarının daim olmasını diledi.