DEVİR TESLİM TÖRENİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

SANKO OKULLARI’NIN TENİS BAŞARISI

Gündem, Spor, Yerel Haberler

Yüreğir Belediyesi’nden Ramazan’da Gıda Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

DEVİR TESLİM TÖRENİ

3 yıldan bu yana özverili çalışmaları ile takdir toplayan Adana İl Kadın Politikaları Başkanı Çiğdem Akça, İl Başkanlığında düzenlenen tören ile bayrağı Gül Dündar’a devir etti. 

Bu haber 07 Mart 2023 - 16:40 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

** İYİ Parti İl Kadın Politikaları Başkanlığında devir teslim.

*** 3 yıldan bu yana özverili çalışmaları ile takdir toplayan İl Kadın Politikaları Başkanı Çiğdem Akça, İl Başkanlığında düzenlenen tören ile bayrağı Gül Dündar’a devir etti.

*** İl Başkanı Birol Büyüköztürk: ‘Hedefimiz Güçlü Türkiye, Güçlü Kadın’

Çiçeği Burnunda Başkan Dündar: ‘Kadınların varlığına alışacaksınız!’

İyi Parti kadın Politikaları İl Başkanı olarak 3 yıldan bu yana görev yapan Çiğdem Akça dün İl Başkanlığında düzenlenen sade bir tören ile görevi Gül Dündar’a devir etti.

Devir teslim töreninde konuşan Başkan Akça; ‘Bizler Genel Başkanımızın izinde kapı kapı, ev ev ziyaretler yaparak üye kayıtlarımızı her gün artırarak çalıştık. Benimle birlikte sıcak, soğuk, yağmur çamur, demeden çalışmalarımıza katılarak gücümüze güç katan tüm İYİ yürekli kadınlarımıza teşekkür ederim.’ dedi.

Görevi Çiğdem Akça’dan devir alan Gül Dündar ise; ‘Sadece üç yıldır değil partinin kuruluşundan bu yana tıpkı bizler gibi makam mevkii gözetmeden çalışan sayın Çiğdem Akça başkanımın emek ve çalışmalarına teşekkür ederim’ şeklinde konuşarak sözlerine şöyle devam etti: ‘ İYİ Parti iktidarında; kadınların varlığına da, kadınların başarılarına da herkes şahitlik edecek. Meclis koridorlarından belediyelere, fabrikalardan ofislere, evlerden sokaklara, tarlalardan teknokentlere kadar her yerde kadınların olması kadının küçümsenemez gücünü göstereceğiz. Tesettürü ile uğraşılmayan, bedeniyle sömürülmeyen, her adımda arkasını kollamayan; durakta lambanın soluk ışığına sığınmayan, boşandığında dul, ağladığında hor görülmeyen, market rafından aldığını gizlemeyen, kendi ayakları üstünde dağ gibi duran kadınlara, Atatürk’ün kadınlarına alışacaksınız!’’ dedi.

Başkan Dündar konuşmasında, “Cumhuriyet’in kurucu iradesi ve bu iradenin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünyanın birçok ülkesinden önce 1934’te kadınlara tanıdığı hakla, kadınların erkeklerle eşit haklara sahip olduğu bir toplumun temelleri atılmıştır. Biz bu temeller üzerine birlikte sağlam bir oluşum inşa edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Sözlerinin sonunda beni bu kutsal göreve layık gören Başta Genel Başkanım sayın ’e ve İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanım sayın Av. Ünzile Yüksel’e sonsuz teşekkürler ediyorum.

Karşılıklı tebriklerin ardından birlikte güçlüyüz diyen halef selef başkanlar sırt sırta, omuz omuza daha güçlü yarınlara sözleri salondan büyük destek aldı.