DEVA Partisi Adana İl Başkan Adayı Gizir, ÇGC Yönetim Kurulu’nu ziyaret | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

DEVA Partisi Adana İl Başkan Adayı Gizir, ÇGC Yönetim Kurulu’nu ziyaret

STK’lar ile sosyal çevresinden elde ettiği kazanımları daha rasyonel ve elle tutulur projeler üretmekte kullanmak için il başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Bu haber 09 Ağustos 2023 - 14:33 'de eklendi ve 120 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin hızla ekonomide süper lige çıkarılması gerekiyor”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Adana İl Başkan Adayı Tamer Gizir, bugüne kadar iş insanları platformları, STK’lar ile sosyal çevresinden elde ettiği kazanımları daha rasyonel ve elle tutulur projeler üretmekte kullanmak için il başkanlığına aday olduğunu söyledi.

Tamer Gizir, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, başkan adaylığı sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplumu mutlu edecek çalışmalar gerçekleştirerek; demokrasi, hukuk, adalet ve ekonomik atılıma katkı sağlamak istediğine dikkat çeken Gizir, partisi dışındaki iktidar ve muhalefetin yıprandığını söyledi.

Uluslararası rekabet ortamında teknoloji, bilişim, savunma sanayi, çevre ve tarım başta olmak üzere verimlilik esasında Türkiye’nin hızla ekonomide süper lige çıkarılması gerektiğini anlatan Gizir, bunun için evlerin, sokakların, mahallelerin, ilçelerin, şehirlerin ve nihai olarak ülkenin ayağa kaldırılması gerektiğini bildirdi. Partisinin bunu başarabilecek kapasitede olduğunu, güçlü teşkilatlanma için çok çalışacak arkadaşlara, gençlere ve özellikle kadınlara ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Gizir, “İdeallerim ve teşkilatlarda karınca gibi çalışma azmimiz ile tüm engelleri aşacağımıza inanıyorum.” dedi.

30 yıla yakın Cumhuriyet Halk Partisi ve 3 yıllık DEVA Partisi üyesi olarak, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarındaki bilgi ve birikimiyle başta mahalli dernek ve spor kulüpleri olmak üzere toplumun tüm kesimlerine gerek gönüllülük gerekse üyelik bazında maddi ve manevi destek vermekten kaçınmayacağını dile getiren Gizir, partide daha verimli olmayı sağlamak için mali kaynak yaratarak vatandaştan gelen dilek ve istekleri çözme konusunda elinden gelen tüm çabayı göstereceğini bildirdi. Gizir, “İl yönetiminden ilçe yönetimlerine ve mahalle temsilcilerine kadar iyi bir ekip çalışması ile tüm kesimleri kucaklayacağız. Örneğin; dar gelirlilere yardım, gençlere iş bulma, kurum ve kuruluşlarda SGK, hastane, kaymakamlık, belediye veya ulaşamadıkları her yere yardım etmek ve vatandaşın mutlaka işini çözme konusunda elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Öncelikli hedeflerimiz arasında il ve ilçe yönetimlerinde mevcut kadın temsilini yüzde 30’lardan en az yüzde 50’ler seviyesine çıkarmak için çalışacağız.” dedi.

“Adana’da göç ve uyuşturucu en büyük sorun”

Gizir, Türkiye sıralamasında uyuşturucu kullanımında ilk üçte olan Adana’nın, kurtuluş reçetesinde yapılması gerekenler için kurum ve kuruluşlara faydalı olacak, “Uyuşturucu ile mücadele seferberliği” başlatmak istediğini, bu konuyla ilgili paneller düzenlemek ve aksiyon almanın en büyük hayali olduğunu aktardı. Gizir, “Göç ve uyuşturucu Adana özelinde en büyük sorun. İl başkanı olduğumda bu konuda devletimizin birimleriyle hareket ederek özel projeler geliştireceğiz. Gençler ve kadınlara özel önem veren ve bu enerjiyi siyasete yansıtmak isteyen bir il başkanı olmak istiyorum” diye konuştu.

“Ekonomi kötü insanlar mutsuz”

Adana’nın 2022 verilerine göre 2 milyon 274 bin nüfusu ile Türkiye’de 7. sırada bulunduğunu, kişi başına düşen milli gelir rakamlarında ise 25. sırada yer aldığının görüldüğünü, ekonomin kötü, insanların mutsuz olduğunu belirten Gizir, konuşmasına şöyle devam etti: “Tarım ve endüstrinin ağırlığının hissedildiği şehrimiz tarımda sekizinci sırada. Yıllar önceki istatistik verileri ilk 4’te olan ilimizden Osmaniye’nin ayrılmasının da etkisiyle kapasite düşmüştür. Merkezi hükümetin yatırım programında Adana, çok gerilerde kalmıştır. Eğitimli nüfusunu kaybeden ve düşük gelirli nüfusu tarım bölgesi olması nedeniyle yoğun olarak kabul eden ilimiz kaybettiği avantajını yeniden kazanmalıdır. Yirmi birinci yüzyılın ilk çeyreğindeki genel eğilimlere bakılırsa çevre kirliliği yaymayan endüstriyel yatırımlar, katma değeri yüksek ve özellikle tohum bankacılığına yönelen tarımsal atılımlar önceliğimiz olarak görülmelidir. Bu çerçeve içerisinde; toprak -su kapasitemizi koruyarak yüksek katma değerli endüstriyel tarım ürünlerinde marka yaratmak, bilişim sektöründe yerel merkezler ve şirketleri desteklemek, yükseköğrenimde vakıf üniversitelerini destekleyici projeler üretmek ve geliştirmek, iklimi nedeniyle sağlık yatırımlarını destekleyici projeler üreterek komşu ülkelerin dikkatini çekmek ve son olarak binlerce yıl farklı medeniyetler barındıran bu güzel topraklarda kültür-turizm gibi her türlü etkinlik ve yatırımları ön plana almak çok önem arz etmektedir.”

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ise, işini iyi yapanların siyasete girmesinin önemine dikkat çekerek bu sayede daha iyi projelerin gerçekleştirilebileceğine vurgu yaptı. Siyasete girmenin, risk ve sorumluluk üstlenmek olduğuna işaret eden Esendemir, “Siz bu sorumluluğu almış durumdasınız. İl başkanı olma sürecinde başarılar diliyorum. “ diye konuştu.

Tamer Gizir kimdir?

1972 yılında Adana’da doğan Gizir, ilk orta ve lise eğitim öğrenimini burada tamamladı. Gençlik yıllarından itibaren aile şirketinde dış ticaret alanında çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok eyaletindeki askeri üslerde, Türk menşeli ürünlerin tedarikini gerçekleştirdi. Tekstil Bank Adana Şubesi’nde kambiyo bölümünde çalıştı. 2000 yılına kadar aile şirketinde Genel Müdür oldu. Teklif üzerine 2000-2002 yılları arasında, Adana İncirlik Askeri Üssü’nde Amerikan Askeri Kuvvetleri’ne ait Ticaret Merkezi’nde satış yönetmeni oldu. 2003-2009 yıllarında kendine ait şirketle Irak’taki Amerikalı sivil ve askerlerin tedarikçiliğini üslenerek ihracat gerçekleştirdi. 2009 yılından bugüne merkezi Adana’da faaliyet gösteren aile şirketi bünyesinde, alanında uzman gayrimenkul danışmanı olarak, Gayrimenkul Pazarlama ve Yatırım faaliyeti yürütüyor. Çok iyi derece İngilizce, orta derece Arapça bilen Gizir, evli ve iki çocuk babası.