DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN BAYRAMLIKLARI KIZILAY’DAN | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Yeni Doğan Bebeklere ‘Hoş Geldin’

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

kültür sanat merkezi protokolü

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇED BAŞKANI TEKBAŞ, GÜVEN TAZELEDİ

Adana Özel, Genel, Gündem, Yerel Haberler

DR. ANIL TANBUROĞLU ADAYIM DEDİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN BAYRAMLIKLARI KIZILAY’DAN

Kızılay, toplam 4 bin 800 çocuğa ulaşarak 3 milyon 600 bin TL tutarında bayramlık hediye etmeyi hedefliyor. 

Bu haber 14 Nisan 2023 - 22:50 'de eklendi ve 162 views kez görüntülendi.

-ÇOCUKLARIN BAYRAMLIKLARI KIZILAY'DAN
-DEPREMZEDE ÇOCUKLARIN BAYRAMLIKLARI KIZILAY'DAN

Ramazan ayında 2 milyar liralık destek paketiyle ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefleyen , bayram öncesinde çocuklara bayramlık kıyafet hediye ederek sevinçlerine ortak olacak.

“Bu Ramazan Acımız Bir Aşımız Bir” sloganıyla Ramazan kampanyasına devam eden Kızılay, 2 milyar liralık destek paketiyle yaklaşık 19 milyon ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor. Depremzedelerin yaralarının sarılması çin çalışmalarını aralıksız ürdüren Kızılay, beslenme ihtiyaçlarının yanı sıra psikososyal destek hizmetleri, mobil sağlık hizmetleri, sosyal marketlerden yardım malzemesi dağıtımlarını kesintisiz olarak devam ettiriyor.

5 bin depremzede çocuğa bayramlık

Kızılay, bayram öncesinde 13 İl Şube Başkanlığı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine hediye çeki vererek ilgili mağazadan istedikleri şekilde alışveriş yapmalarına destek olacak. Her bir çocuk için 750 TL yardımda bulunacak olan Kızılay, toplam 4 bin 800 çocuğa ulaşarak 3 milyon 600 bin TL tutarında bayramlık hediye etmeyi hedefliyor.

Kızılay, çocukların bayram sevincine ortak olacak

Kızılay, Türkiye genelindeki 59 İl Şube Başkanlıkları aracılığıyla çocuk ikram paketleri dağıtacak. Çocuk ikram paketlerinde her bir çocuk için 50 TL olmak üzere 8 bin çocuğa 400 bin TL tutarında ikramlık malzeme dağıtılmasını amaçlayan Kızılay, bu bayramda çocukların bayram sevincine ortak olacak. Ayrıca Ülker; 120 bin set çocuk ikram paket ürünü Kızılay aracılığıyla afete maruz kalan illerde dağıtılması amacıyla gönderdi.