Demokrasi yıkılmaz, millet ayrılmaz | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Demokrasi yıkılmaz, millet ayrılmaz

“Demokrasi için canını ortaya koyan şehit ve gazilerimize minnetlerimi sunuyorum”

Bu haber 15 Temmuz 2023 - 16:01 'de eklendi ve 194 views kez görüntülendi.

Demokrasi yıkılmaz, millet ayrılmaz…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, “Demokrasi için canını ortaya koyan şehit ve gazilerimize minnetlerimi sunuyorum” dedi.
15 Temmuz 2016’da fetö terör örgütünün darbe girişiminin, halkın milli iradeye sahip çıkmasıyla boşa düşürüldüğünü belirten Başkan Zeydan Karalar şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin temellerini, kimsenin gücü yetmeyecek şekilde sağlam atmıştır. Halkımız kendi iradesinin dışında bir gücü kabul etmeyeceğini 15 Temmuz 2016’da bir kez daha göstermiştir. Hiçbir terör örgütü, dış mihrak ve kötü niyetli güç odağı Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar var olmasına engel olamayacak, halkımızı demokrasi kararlılığından vazgeçiremeyecek ve Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedefe doğru ilerlemesinin önünü kesemeyecektir.”
15 Temmuz’un yıldönümünde şehit ve gazileri rahmet ve saygıyla andığını ifade eden Başkan Zeydan Karalar sözlerini şöyle sonlandırdı: “Darbeler demokrasimizi yaralamış ve ülkemizi geriye götürmüştür. Türkiye Cumhuriyeti’nin hedefi muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak, onu geçmektir. Bunun da yolu demokrasiden, halkın iradesine saygıdan, aydınlanmadan geçmektedir.”