DEMİRTAŞ, KOSGEB ADANA İL MÜDÜRLÜĞÜ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

DEMİRTAŞ, KOSGEB ADANA İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Bu haber 10 Eylül 2018 - 20:53 'de eklendi ve 17 views kez görüntülendi.

Vali Mahmut Demirtaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bağlı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Adana İl Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

 

KOSGEB İl Müdürü Mücahit Alper Karcı’dan, KOBİ’lerin gelişip kalkınması amacıyla gerçekleştirilen  çalışmalar ile işletmelere yönelik teşvik ve destekler hakkında ayrıntılı bilgiler alan Vali Mahmut Demirtaş, KOSGEB bünyesinde faaliyet gösteren metal laboratuvarında da incelemelerde bulundu.

 

KOSGEB İl Müdürü Mücahit Alper Karcı ve görevliler, Vali Demirtaş’a verdikleri bilgilerde, Metal Sanayi Sitesi’nde 1991 yılından bu yana hizmet veren laboratuvarda, KOBİ’lerin ürettiği metal bazlı ürünlerin, ulusal ve uluslararası standartlara uygun olup olmadığının  tespit edilerek rapor verildiğini, daha sonra ürünlerin iç ve dış piyasaya sürüldüğünü belirtti.

 

Ziyaret ve incelemeleri sırasında verdiği bilgilerden dolayı KOSGEB İl Müdürü Mücahit Alper Karcı’ya teşekkür eden ve kurum çalışanlarına başarılar dileyen Vali Mahmut Demirtaş, Adana’da faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki  etkinliğini ve rekabet güçlerini arttırmak doğrultusundaki çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

 

Vali Demirtaş, ekonomiye katkı sağlayan işletmelerin daima yanlarında ve destekçileri olacaklarını sözlerine ekledi.