"Cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacak" | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

“Cumhuriyet sonsuza kadar yaşayacak”

Bu haber 28 Ekim 2018 - 21:33 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 29 Ekim ’nı çok büyük bir heyecanla kutladıklarını vurgulayarak Cumhuriyet’in sonsuza kadar yaşaması için mücadele edeceklerini söyledi.
“HEYECANLA KUTLUYORUZ”
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Dr. Müzeyyen Şevkin, Adana’nın Ulusal Kurtuluş Mücadesi’ne ilham verdiğini anımsattı. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nın ilk emrini Adana’da verdiğini bildiren Şevkin, “Ulu Önderimiz Atatürk 15 Mart 1923’te geldiği Adana’da, ‘Bende bu vekayiin ilk hissi teşebbüsü bu memlekette, güzel Adana’da vucüt bulmuştur’ diyerek kentimizin kurtuluş günlerindeki önemine dikkat çekmiştir. Böylesi önemli topraklarda Cumhuriyet Bayramı kutlamanın heyecanı içindeyiz” dedi.
KAHRAMANLARI ANDI
Kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle tüm olumsuzluklara rağmen yurtseverlerin görkemli bir kahramanlık destanı yazarak bağımsızlığı elde ettiğini ifade eden Dr. Müzeyyen Şevkin, “Ulusal Kurtuluş Savaşımızın zaferle taçlanmasında kahramanlık destanı yazan Adanalı hemşehrilerimizin ve ulusumuzun bayramını en içten dileklerimle kutlarım. Ülkemizin düşman işgalinden kurtuluşu için canıyla kanıyla bedel ödeyen aziz şehit ve gazilerimizle tüm kahramanlarımız yolumuzu aydınlatıyor. Kurtuluş mücadelemizin lideri, ülkemizin ve Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm kahramanları saygıyla, şükranla ve özlemle anıyorum. Herkes bilmeli ki, Atatürk ilke ve devrimleri, Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşayacaktır. Biz yurtseverlerin bu uğurda mücadelesi hiç durmadan sürecektir” diye konuştu.