“CUMHURİYET EN DEĞERLİ HAZİNEMİZ” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

ÇUKUROVA’DA ÇOCUKLAR ŞİMDİ DAHA MUTLU

Gündem, Sağlık, Yerel Haberler

“CUMHURİYET EN DEĞERLİ HAZİNEMİZ”

Bu haber 28 Ekim 2022 - 14:20 'de eklendi ve 105 views kez görüntülendi.

Başkanı Akif Kemal Akay, Cumhuriyet’in kuruluşunun 99.yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında “Egemenliği kayıtsız, şartsız milletimize veren, düşünce, ifade ve ibadet özgürlüğünün, kadın-erkek eşitliğinin, bir arada yaşamın teminatı Cumhuriyetimiz 99 yaşında. Sonsuza dek yaşatma kararlılığıyla, Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, ve arkadaşlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle, rahmetle anıyorum” dedi.

“DEVRİMLERLE SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNE İNŞA EDİLDİ”

Cumhuriyet sayesinde farklı kimliklere sahip insanların her alanda eşit yurttaş haline geldiğine işaret eden Başkan Akay, Cumhuriyetin ilanının ardından çağdaş medeniyet hedefiyle eğitimden sağlığa, ekonomiden kadın haklarına dek çağın çok ilerisinde devrimlerle Cumhuriyetin sağlam temeller üzerine inşa edildiğini kaydetti.

“ÖZGÜRLÜKÇÜ, BAĞIMSIZLIKÇI, HALKÇI VE DEVRİMCİ BİR YÖNETİM”

Akay, “Cumhuriyetin ilanıyla egemenlik kayıtsız ve şartsız olarak millete geçmiş, kurulan Cumhuriyet aklın ve bilimin rehberliğinde, halkımızın da desteğiyle çağdaş ve aydınlanmacı bir anlayışla gelişerek bugünlere gelmiştir. Cumhuriyetimiz özgürlükçü, bağımsızlıkçı ve halkçı özelliklere sahip bir yönetim anlayışına sahiptir. Demokrasi temelinde, yurttaşlık bilincini esas alan Cumhuriyetimiz, her alanda her bireye fırsat eşitliğini sağlayan; aynı zamanda Büyük Önderimiz Atatürk’ün ‘Yurtta barış, dünyada barış’ şiarı doğrultusunda barışçı, gelişime ve değişime açık, devrimci bir yönetimdir” ifadelerini kullandı.

“CUMHURİYET EN DEĞERLİ HAZİNEMİZ”

Demokrasiye, temel hak ve özgürlüklere, bağımsızlığa, akla ve bilime, laikliğe, kadın haklarına, hukukun üstünlüğüne, ulusal birlik ve beraberliğe sahip çıkma çağrısı yapan Başkan Akay, “Atatürk’ün iki büyük eserinden biri olarak adlandırdığı Cumhuriyetimizin 99.yılını kutlarken, Cumhuriyet değerlerine sahip çıkmanın Cumhuriyete sahip çıkmak anlamına geldiğini unutmamalıyız. Cumhuriyetimiz bu ilkelerle ve değerlerle var. Cumhuriyet, sımsıkı sarılmamız, korumamız, geliştirip gelecek kuşaklara emanet etmemiz gereken, ülkemizin ve ulusumuzun en değerli hazinesidir. Kutlu olsun” diye konuştu.

“SONSUZA DEK CUMHURİYET!”

Cumhuriyeti sonsuza dek yaşatma kararlılığını dile getiren Başkan Akay, “Ulusumuzun en büyük bayramını kutlarken;  Cumhuriyetimizi kuran Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle ve rahmetle anıyorum. Sonsuza dek yaşatma kararlılığıyla yaşasın Cumhuriyet!” ifadelerini kullandı.