Çulhaoğlu: Evinde kal, sağlıklı kal Türkiye | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Çulhaoğlu: Evinde kal, sağlıklı kal Türkiye

Bu haber 02 Nisan 2020 - 14:23 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus sebebiyle sağlık çalışanlarına teşekkür eden İyi Parti Adana Milletvekili Dt. M. Metanet Çulhaoğlu, hükümetin halkın zaruri ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğini belirtti. Çulhaoğlu sağlık çalışanlarına teşekkür amaçlı bir basın bildirgesi yayınladı.

Çulhaoğlu  yayınladığı basın bildirgesinde şunları kaydetti:

“Coronavirus-COVİT 19 salgını nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yatarak tedavi gören veya teşhis koyularak evlerinde 14 gün karantina uygulamasına maruz kalmış tüm hastalarımıza da acil şifalar diliyorum.  Bilindiği gibi vakaa sayımız gün geçtikçe artmaktadır onun için, EVİNDE KAL, SAĞLIKLI KAL TÜRKİYE diyorum ülkemin güzel insanları.

Hükümetlerin görevi evde kal çağrısı yaparken, halkının bütün zaruri ihtiyaçlarını karşılaması, işini-aşını garanti etmesi gerekmektedir.

Bilim Kurulu Üyelerinin tavsiye kararlarının eksiksiz tam olarak uygulanması gerekmektedir. Bu musibet bir partinin,bir zümrenin değil, bütün bir TÜRK milletinin meselesidir.

İYİ Parti olarak İktidara hiç değilse önümüzdeki şu üç haftayı zorunlu karantina uygulayarak kayıplarımızı en aza indirmesini tavsiye ediyoruz. Bu önleyici tedbir olarak mutlak zorunluluktur.

Hekim ve yardımcı sağlık çalışanlarının önce stabil çalışmalarının sağlanması için gerekli bütün önlemler alınmalıdır. Koruyucu sağlık ekipmanlarının tam ve eksiksiz sağlanması mutlak bir zorunluluktur.

Hastalarının hayatlarını kurtarmak için gece gündüz demeden, evlerinden, çoluk çocuklarından, sevdiklerinden ayrı kalan,acil ve yoğun bakım ünitelerinde hastaları ile 10 cm mesafede hayatlarını kurtarmaya çalışan sağlık mensuplarımıza sonsuz teşekkür ediyorum.

Özellikle son zamanlarda aile sağlık merkezlerinde maddi yetersizlik sebebiyle zor durumda olan, kendilerine maske ve eldiven temin edemeyen Hekimlerimize ve çalışma arkadaşlarına gösterdikleri gayretler nedeniyle teşekkür ediyorum.

Görev yapmakta iken virüs kapan, karantinaya alındığı süreçte görevleri başında olmadığı için maaşları kesilen (Hükümet tarafından bunun hemen bir yasa ile düzeltilmesi gerekiyor), aile hekimlerimize özverileri için teşekkür ediyorum.

Sürekli işçi kadrosu verilirken unutulan, fakat bu ortamda virüs kapma riskine rağmen işinin başından ayrılmadan canla başla çalışarak ter döken hastane şirket personellerine teşekkür ediyorum.

Seçim zamanında 3600 ek gösterge vereceğiz denilerek kandırılan ebe ve hemşirelerimiz darılmadan, gücenmeden görevlerinin başında, onlara içtenlikle teşekkür ediyorum.

İYİ Parti olarak, görevleri başında Coranavirüs COVİT 19 mikrobuna yakalanıp vefat eden bütün sağlık çalışanlarımıza şehit unvanı verilmesi kanun teklifimizin kabul edilmesini arzu ediyoruz.

Hepsinin Allah Yar ve Yardımcıları olsun.”