Çulhaoğlu: Bölge halkı rahatsızlık duymakta | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Çulhaoğlu: Bölge halkı rahatsızlık duymakta

Bu haber 21 Ekim 2020 - 13:53 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

, Kayseri- Yahyalı- Mansurlu- Kozan Karayolu’nun biran önce bitirilmesi gerektiğini belirtti. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan Çulhaoğlu şu ifadelere yer verdi:

“ Kayseri- Yahyalı- Mansurlu- Kozan karayolu yapım işi 1993 yılında ilk kazmanın vurulmasına rağmen, aradan geçen 27 yılda çeşitli bahanelerle yılan hikayesine döndürülmüş ve bitirilmemiştir. Kayseri-Adana Karayolu İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerini birbirine bağlayacak ve 100 kilometre daha kısaltacak olmasına rağmen iş ağırdan alınmakta sanki bitirilmemesi için uğraşılmaktadır.

Bu yolu 18 yılı aşkın süredir tek başına iktidarda olan Ak parti, istese bir talimatla ilgili kurumlar arasındaki koordinasyonları hemen sağlar, en kısa sürede, bölge halkının hizmetine sunardı.

Tam 18 yıldır iktidarda olacaksın ve iki bölgeyi birbirine bağlayacak bir karayolunu hizmete açmayacaksın. Bu iki şehrin Ak Parti mensubu milletvekilleri bölgeye her gidişlerinde bu yolun mutlaka bitirileceğini söylemelerine rağmen iş her sene ağır aksak devam etmekte ve bölge halkı bundan rahatsızlık duymaktadır.

Kayseri- Yahyalı- Mansurlu- Kozan karayolu hiçbir bahaneye sığınmadan en kısa sürede bitirilmeli ve milletimizin hizmetine sunulmalıdır”