ÇUKUROVA'DA CUMHURİYET COŞKUSU SEL OLDU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

ÇUKUROVA’DA CUMHURİYET COŞKUSU SEL OLDU

Bu haber 29 Ekim 2018 - 17:14 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

, Cumhuriyet’in 95’nci yılını binlerce Cumhuriyet sevdalısı ile birlikte coşku içinde kutladı. önünde kurulan dev platformda sahne alan , performansıyla alandakileri kendine hayran bırakırken; konsere katılan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Cumhuriyet’in ateşi ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgimiz asla sönmeyecek. Giderek artan bir coşkuyla bayramlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

ATATÜRK POSTERLERİ VE TÜRK BAYRAKLARIYLA MUHTEŞEM KONSER

Çukurova Belediyesi, Cumhuriyetin 95’nci yıldönümünü düzenlediği etkinlikle binlerce kişi ile coşku içinde kutladı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 29 Ekim için özel bir program hazırlayan Çukurova Belediyesi, Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Ferhat Göçer konseri ile Adanalıları buluşturdu. Çukurova Belediyesi önünde düzenlenen yaklaşık 30 bin vatandaşın katıldığı etkinliği Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, eşi Ayşe Çetin, CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, meclis üyeleri ve çok sayıda partili izledi. Etkinliği ellerinde Türk Bayrakları ile katılan vatandaşlar hep bir ağızdan andımızı okudu. Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okuması ile başladı. Coşkunun sel olup aktığı muhteşem Cumhuriyet etkinliğinde; Ferhat Göçer’in sahneye çıkma vakti geldiğinde coşku ikiye katlandı.

FERHAT GÖÇER PERFORMANSIYLA BÜYÜLEDİ

Saatler 20.00’yi gösterdiğinde, Türk Pop Müziği’nin sevilen ismi Ferhat Göçer, Çukurova Belediyesi önünde kurulan dev platformda sahneye çıktı. 30 bin vatandaşın katıldığı konserde sahne alan Ferhat Göçer, ‘Yıllarım Gitti’, ‘Cennet’, ‘Ayrılsak Ölürüz Biz’ başta olmak üzere zengin repertuarındaki sevilen şarkıları Adanalılar için seslendirdi. Başkan Soner Çetin’i sahneye davet ederek alanı dolduran vatandaşlarla ellerinde Türk Bayrakları ile birlikte selfie çekilen Ferhat Göçer, gecenin finalinde İzmir Marşını alandakilerle birlikte söyledi.

“BÜYÜK ATATÜRK, CUMHURİYET REJİMİNİ SEÇTİ”

Konserde platforma çıkarak halkı selamlayan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Yaşasın Cumhuriyet” diyerek alkışlarla başladığı konuşmasında; “Büyük Atatürk’ün; ‘Yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz’ demesinin üzerinden tam 95 yıl geçti. Büyük Atatürk, 95 yıl önce dünyanın en güzel yönetim şekli olan Cumhuriyet’i ilan etti. Ve dedi ki; ‘Benim iki büyük eserim var. Biri Türkiye Cumhuriyet’i diğeri de Cumhuriyet Halk Partisi. İşte bu iki büyük eserinden biri olan Türkiye Cumhuriyet’i bugün 95 yaşında. Dünyanın bütün mazlum milletlerine örnek gösterilen Kurtuluş Savaşı’nın muzaffer komutanı, istediği her türlü rejimi seçebilecek durumda; tek adam olabilecek durumda. Ama O, hiçbirini tercih etmedi. ‘Halkımızın anlayışına en uygun yönetim şekli Cumhuriyet’tir’ dedi ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilan etti. Bugün bütün dünya milletlerine örnek gösterilen Kurtuluş Savaşını kazanmış Büyük Atatürk’ün büyüklüğü her geçen gün biraz daha iyi anlaşılıyor. Bunu bütün dünya milletleri kabul ediyor. Ne mutlu bize ki böyle bir Ata’mız var; Atatürk’ümüz var” dedi. Göreve geldiği günden bu yana 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos ve 29 Ekim gibi, Cumhuriyet tarihi açısından çok özel anlam taşıyan günleri, özel bir duyarlılık içinde layıkıyla kutladıklarını vurgulayan Başkan Çetin; “Bugüne kadar birbirinden değişik etkinliklerle ve konserlerle sizleri buluşturduk. Bugün Çukurova Belediye bahçemizde düzenlediğimiz 4’ncü konserimiz olacak. Daha önce Uğur Mumcu Bulvarı’nda, Uğur Mumcu Meydanı’nda ve Seyhan Belediyemizle el ele birçok kültürel ve sanatsal etkinliğe imza attık. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Bugün de bu muhteşem kalabalığı görünce ne kadar güzel bir işe imza attığımızı görüyorum. Hepinizin yüreğine sağlık. Cumhuriyet’in ateşi ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgimiz asla sönmeyecek. Giderek artan bir coşkuyla bayramlarımıza sahip çıkacağız” diye konuştu.