Çukurova’da çifte bayram | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Çukurova’da çifte bayram

Bu haber 28 Ağustos 2023 - 18:42 'de eklendi ve 364 views kez görüntülendi.

Çukurova Belediyesi’nin yaptığı organizasyonla hem 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkuyla kutlanacak hem de 9’uncu toplu açılış töreni gerçekleştirilecek. Başkan Soner Çetin, Turgut Özal Bulvarında meşaleli yürüyüşle başlayacak etkinliklerin yeni projelerin açılması ve Köfn konseri ile devam edeceğini açıkladı.

30 Ağustosta Çukurova’da çifte bayram kutlanacak. Çukurova Belediyesi düzenlediği organizasyonla 30 Ağustos Zafer Bayramının coşkuyla kutlanmasını hedefliyor. Ayrıca aynı gün etkinlikler içerisinde yeni projelerin hizmete gireceği 9’uncu toplu açılış töreni de yapılacak.

Çukurova’da 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları Turgut Özal Bulvarında meşaleli yürüyüş ile başlayacak. Aksagaz kavşağında başlayan yürüyüş Uğur Mumcu Bulvarına kadar devam edecek. Ardından Uğur Mumcu Bulvarındaki konser alanına geçilecek. Burada Köfn konseri öncesi Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin tarafından 9’uncu toplu açılış töreni gerçekleştirilecek. Açılış sonrası ise vatandaşlar Köfn konseri ile coşacak.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, şimdiye kadar 8 toplu açılış töreni gerçekleştirdiklerini belirterek, “Bunlarından 5’ine Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da katılmıştı. Bu yıl toplu açılış törenini 30 Ağustosta yapıyoruz. Yani Çukurova’da iki bayram bir arada kutlanacak. Seçimden önce mart ayında da 10’uncu toplu açılış törenini yaparak seçimde hemşehrilerimizin karşımısına alnımız ak bir şekilde çıkacağız. Herkesi 30 Ağustos kutlamalarına davet ediyorum” dedi.

Çukurova Belediyesi’nin 9’uncu toplu açılış töreninde hizmete girecek projeler şunlar:

“Huzurevleri Mahallesi Kadın Sohbet ve Dayanışma Evi, Yüzüncüyıl Mahallesi Dönüşüm ve Atık Toplama Tesisi, Erdal İnönü Parkı, Örcün Mahallesi Kuvayi Milliye Parkı, Pirili Mahallesi 2 No’lu Çocuk Parkı, Dörtler Mahallesi 3 No’lu Çocuk Parkı, Karahan Mahallesi 3 No’lu Çocuk Parkı ve Spor Tesisi, Güzelyalı Mahallesi 7 No’lu Çocuk Parkı Yenilemesi, Pirili Mahallesi Muhtarlık Binası, Memişli Mahallesi Muhtarlık Binası ve Taziye Evi, Pirili Mahallesi 3 No’lu Çocuk Parkı, Beyazevler Mahallesi Ders Kafe, Mavi Bulvar Ders Kafe.