Çukurova Lobisi oluşmalı, güçlü kılınmalıdır | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Toplumsal şiddet bitsin artık”

Genel, Gündem, Sağlık, Siyaset, Yerel Haberler

“Bahçede 2, markette 20 lira”

Genel, Siyaset, Yerel Haberler

Çukurova Lobisi oluşmalı, güçlü kılınmalıdır

CUKUROVA SİFED, bölge kalkınması için kurum ve kuruluşlarla ortak paydada buluşmaya özen gösteriyor.

Bu haber 15 Haziran 2023 - 12:08 'de eklendi ve 107 views kez görüntülendi.

CUKUROVA SİFED, bölge kalkınması için kurum ve kuruluşlarla ortak paydada buluşmaya özen gösteriyor

“Çukurova Lobisi oluşmalı, güçlü kılınmalıdır”

ÇUKUROVA Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı üseyin Kış, Çukurova Bölgesi'nin kalkınması için tüm kurum ve kuruluşlarla, yerel yönetimlerle, sivil toplum kuruluşlarıyla ortak paydada buluşmaya özen gösterdiklerini vurguladı.

Çalışmaları kapsamında ÇUKUROVA SİFED Başkan Yardımcısı Selahattin Balkan ve Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Boyraz ile birlikte International Port (MIP) yeni Genel Müdürü Ajay Kumar Singh'e ‘hayırlı olsun' ziyaretinde bulunan Başkan Kış, bölge lobisinin oluşturulması ve güçlü kılınması için görüş alışverişinde bulundu.

Çukurova Bölgesi'nin endüstriyel kalkınması için gerekli kamu ve özel sektör yatırımlarının artması için iş dünyası temsilcileri olarak yerli ve yabancı yatırımcıların yanında yer alacaklarını ifade eden Başkan Kış, “Bölgemizde yatırım iştahının artmasını istiyoruz. Bu kapsamda bizler de ulusal ve uluslararası görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Pandemi ve ardından gelen deprem nedeniyle büyük sıkıntılar yaşık. Millet olarak bu zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Olumsuzluklara yer vermeden Adana ve Mersin olarak da Türkiye olarak da önümüze bakmak, kısa, orta ve uzun vadede yatırım planı, üretim, istihdam ve ihracat artışının yollarını aramalıyız” dedi.

Başkan Kış, Mersin Limanı'nın kara sahasının büyütülmesi için gerekli bürokratik girişimlerde MIP'nin yanında yer alacaklarını ifade etti.

Başkan , ayrıca Ekim ayında Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Akbank işbirliğiyle ÇUKUROVA SİFED ev sahipliğinde Mersin'de gerçekleşecek ‘Finansa Erişim' toplantısıyla ilgili de bilgi verdi.

MIP Genel Müdürü Ajay Kumar Singh ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Başkan Kış ve Yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.