Çok şükür zaferi biz kazandık | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Çok şükür zaferi biz kazandık

Bu haber 01 Eylül 2018 - 9:46 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

Kurtuluş mücadelesinde savaşın kaybedilmesi durumunda 30 Ağustos ilanlarının İngilizce, Yunanca ve Fransızca çıkacağını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Çok şükür 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ana yurdumuzda, ana dilimizle kutlayabiliyoruz” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Karalar yayınladığı mesajda;

“30 Ağustos Türk ulusun bağımsızlılığının simgesidir. 30 Ağustos Türk ulusunu esir etmek isteyen istilacı güçlere karşı kazanılan büyük bir zaferdir. Belediye olarak bu önemli gün için anlamlı afişler hazırladık. İşgal devletlerinin dillerinde hazırladığımız afişleri kentin dört bir yanına astık. İlanlarda savaşı biz kaybetseydik ilanlar İngilizce, Yunanca ve Fransızca dillerinde çıkardı dedik. Çünkü emperyalist devletler işgal ettikleri ülkelere dilini ve kültürünü de götürüyordu. Çok şükür zaferi biz kazandık ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ana yurdumuzda, ana dilimizle kutlayabiliyoruz. En büyük zaferi bize kazandıran Ata’mıza, Mehmetçiğe, şehit ve gazilerimize minnettarız… 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız kutlu olsun.” İfadelerine yer verdi.