Çocuklar eğitimle yoğruluyor, sanatla, bilimle düşlüyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Çocuklar eğitimle yoğruluyor, sanatla, bilimle düşlüyor

Bu haber 12 Eylül 2018 - 16:10 'de eklendi ve 31 views kez görüntülendi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Gündüz Bakımevi’nin iki şubesinde ve Çocuk Akademisi’nde, 3 yaşından 10 yaşına kadar yüzlerce çocuk, güvenli ortamda, modern yöntemlerle hayata hazırlanıyor.

Çocuklar eğitimle yoğruluyor, sanatla, bilimle düşlüyor

Başkan Hüseyin Sözlü’nün liderliğinde insan merkezli sosyal belediyecilik hizmetleriyle Türkiye’ye örnek olan Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan, Sarıçam ve Çukurova ilçelerine kazandırdığı gündüz bakımevleri ve çocuk akademisi ile 3 yaşından 10 yaşına kadar yüzlerce çocuğa, güvenli ortamda, modern yöntemlerle eğitim imkanı sunuyor. Çağdaş eğitimle yoğrulan, sanatla ve bilimle düşleyen çocuklar, geleceğe daha sağlıklı, mutlu ve donanımlı şekilde hazırlanıyor.
GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ CIVIL CIVIL
Adana Büyükşehir Belediyesi, merkez Seyhan İlçesi Reşatbey Mahallesi ile merkez Sarıçam İlçesi Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Gündüz Bakımevleri’nde 36-72 aylık çocuklara yönelik kreş hizmetini başarıyla sürdürüyor. Seyhan Gündüz Bakımevi 8 sınıfta 160 öğrenciyle, Sarıçam Turkuaz Gündüz Bakımevi 2 sınıfta 56 öğrenciyle yeni eğitim-öğretim yılına başladı. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi kararıyla yüzde 50 indirimli olarak aylık 350 lira ücretle hizmet veren gündüz bakımevlerinde çocukların kişisel gelişimlerine, el-motor becerilerine ve zihinsel gelişimlerine büyük katkı sağlayan eğitimler veriliyor. Her hafta sinema, tiyatro, müze gezileri yapan minikler, yaşlarına uygun etkinliklere katılarak sosyalleşiyor.
YENİ NESİL TAM DONANIMLI YETİŞİYOR
Merkez Çukurova İlçesi Toros Mahallesi’ndeki Ali Akbulut Çocuk Akademisi’nde ise 4’er aylık dönemler halinde 5-10 yaş arasındaki 360 çocuk, haftanın 5 günü 8 atölyede uzman eğitimlerin gözetiminde kişisel ve bilişsel yeteneklerini keşfediyor. Tiyatro-drama, dans sporu, yabancı dil, müzik, resim, akıl oyunları, satranç ve okuma atölyelerinde neşe içinde eğitim alan çocuklar, özgüven ve ahlaki değerlerle donatılıp, sanatla ve bilimle kendilerini geliştirme imkanı buluyor.