Çiftçinin borçlarında faizler silinecek mi? | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

Çiftçinin borçlarında faizler silinecek mi?

Bu haber 20 Kasım 2018 - 21:56 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çiftçilerin sorunlarını TBMM’de  dile getirmeye devam ediyor. Gürer çiftçilerin ve besicilerin ciddi sorunlarına iktidarlarının gerekli çözümü üretemediğini, her bakanın bir önceki süreçte yapılanı değiştirmesi ile aynı iktidarın farklı uygulamalarının yaşandığını ifade etti.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’ye çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının faizlerinin sinilip silinmeyeceğini bu kez bütçe görüşmelerinde gündeme taşıdı.

 

Gürer, Tarım ve Orman Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında söz olarak, çiftçilerin yaşadığı sorunlar ve Bakanlıktan beklentilerini anlattı. 

Fasulye ekilirken, buğday hasat edilirken ithal üründe düşürüldüğünü hatırlatan Gürer, bu uygulamayla çiftçinin, tüccara maliyetin altında ürün satmak zorunda bırakıldığını belirterek,” Bu uygulamalar devam edecek midir?” diye sordu. Bakan soruya yazılı yanıt vereceklerini ifade etti.

 

YARIŞ ATLARI NEDEN YURT DIŞINA GİDEMİYOR??

 

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer,  Çiftçi ve besici sorunlarının yanında Bakana  şu soruları da  yöneltti. “Ülkemiz yarış atlarının yurt dışına gidemediği, çıkarılmadığı doğru mudur? Ruam hastalığının bunda etkisi var mıdır? Ülke koşullarına uygun at türü geliştirilmesi için bir çalışma yapılmakta mıdır? 3) Niğde’de bu yıl görülen Akdeniz sineği elmaya, şeftaliye, hatta duta büyük zarar verdi. Bu bağlamda, bölgeye yönelik bir çalışma var mıdır? 4) Çiftçilerin anapara dışında kalan faiz borçlarının silinmesi düşünülmekte midir?”

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakmedirli ise sorulara yazılı olarak yanıt vereceğini belirtti.