CHP’li Sümer: Yıktıkları, Sattıkları Yeter Artık” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’li Sümer: Yıktıkları, Sattıkları Yeter Artık”

Bu haber 20 Aralık 2021 - 10:07 'de eklendi ve 57 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Yıkılmak istenen ve bölge halkı tarafından değerlendirilmesi talepleri karşılık bulmayan Kozan Devlet Hastanesi eski binasının durumunuTürkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.”

Orhan Sümer, “Yıktıkları, Sattıkları Yeter Artık” dedi.

SIRF YANDAŞ NEMALANSIN DİYE

SAPASAĞLAM HASTANE BİNASI YIKILMAK İSTENİYOR.

Orhan Sümer, “AKP iktidarının beton sevdası bitmek bilmiyor. Adana Kozan ilçemizde hayırsever vatandaşımız tarafından yapılmış hastane binası bulunuyor. Bu binayı sırf yandaş şirket hafriyat işi yapıp kazanç elde etsin diye yıkmak istiyorlar. Oysa Kozan ilçemiz yatırım almıyor. Bu bina öğrencilerimiz için yurt olarak değerlendirilebilir. Misafirhane ya da otel olarak hizmete açılabilir. Turizm Uygulama Oteli olarak kullanılıp hem yöreye hem üniversiteye katkı sağlayabilir. Ne yazık ki yıkılmaktan başka bir şey düşünmüyorlar” dedi.

YATIRIM YOK YIKIM VAR

Orhan Sümer, “İktidara, iktidarın temsilcilerine defalarca çağrıda bulunduk. Adana il bazında yeterince yatırım almıyor, bari elimizdekileri değerlendirelim, kamu taşınmazlarını daha işlevsel hale getirelim dedik. İşin ucunda rant olduğu için kulaklar duymaz gözler görmez oluyor. Oysa her sene başında öğrencilerimiz konaklayacak yer bulamadıkları için sorun yaşıyorlar. Hazır sapa sağlam bina varken burasını en azından bu şekilde değerlendirmek birçok gencimizin barınma sorununu çözecektir. Ama akıllarında yatırım yok, yıkım var” dedi.

İKTİDARIN İSRAF ANLAYIŞI KAYBOLMUŞVARSA YOKSA LÜKS

Orhan Sümer, “İktidarın söylemleri ile uyguladığı politikalar birbirini tutmuyor. İsraftan kaçının diyorlar ama kendileri şatafattan vazgeçmiyor. Bu ekonomik şartlarda yerine koyamayacakları şeylerden tek kalemde vazgeçtiklerini görüyoruz. Kozan’daki Hastane binası da bunun bir örneği. Madem tedbirli, daha az masraflı yaşam tarzı vatandaşa dayatılıyor o zaman millet, iktidarın uygulamalarında da aynısını görmek istiyor” dedi.