CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

İkinci kez milletvekili seçilen CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, yeni dönemde mücadeleyi büyüteceklerini vurguladı.

Bu haber 03 Haziran 2023 - 18:40 'de eklendi ve 159 views kez görüntülendi.

İkinci kez milletvekili seçilen CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, yeni dönemde mücadeleyi büyüteceklerini vurguladı

CHP’li Şevkin, mecliste ikinci kez ant içti

“Halkın sorunlarına kulak tıkamamız beklenemez”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında ikinci kez ant içti. 2018 yılında 27. Dönem Adana Milletvekili olarak seçildikten sonra 5 yıl görev yapan Dr. Şevkin, 28. Dönemde de milletvekili olarak meclis kürsüsüne ant içme töreni için çıktı.
Meclis kaydını eşi Nusret Şevkin ve kuzeni Cabir Yüksel’le birlikte yaptırdıktan sonra 28. Dönemin ilk toplantısında milletvekili arkadaşlarıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu TBMM’de kürsüye çıkan Dr. Şevkin, devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağına; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve lâik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağına; toplumun huzur ve refahı, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa’ya sadakatten ayrılmayacağına; büyük Türk milleti önünde namusu ve şerefi üzerine ant içti.
“MÜCADELEMİZ ÜST SEVİYEDE OLACAK”
Törenin ardından açıklama yapan CHP’li Dr. Şevkin, yeni dönemde halkın ekonomik ve sosyal sorunlarına çözüm üretmek için daha çok mücadele edeceğini vurguladı. 28. dönem milletvekilliği görevinin başlayacağı yemin töreninde iddialı ve inançlı yapısını gözler önüne seren CHP’li Dr. Şevkin, 27. Dönemde olduğu gibi hak, hukuk ve adalet mücadelesini en üst seviyede sürdüreceğini söyledi.
Türkiye’nin ekonomik ve sosyal olarak ağır bir buhranla karşı karşıya olduğunu ifade eden Dr. Şevkin, “Halkımızın bu kötü sistemden daha çok zarar görmemesi için tüm alanlarda yoğun çalışmamızı sürdüreceğiz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde yeni dönemde daha etkin, daha kararlı bir mücadele örneği sergileyeceğiz. Halkımızın sorunlarına kulak tıkamamız beklenemez. Halkın büyük bölümünün gidişattan şikayetçi olduğu son seçimlerde gözler önüne serildi. CHP’nin neferleri olarak 85 milyon insanımızın huzur ve refahı için, çocukların, kadınların, geleceğe güvenle bakabilmeleri için samimiyetle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.
TEŞEKKÜR ETTTİ
27. dönemde olduğu gibi 28. dönemde de halkın çıkarları doğrultusunda çalışacağına söz veren CHP’li Dr. Şevkin, bu süreçte kendisini yalnız bırakmayan, birlikte yol yürüyen partililerine, il, ilçe, kadın ve gençlik örgütlerine, Adanalı hemşehrilerine, Türkiye’nin her yerinden tüm vatandaşlarına içtenlikle teşekkür etti.