CHP'li Bulut'un Anneler Günü mesajı: | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP’li Bulut’un Anneler Günü mesajı:

Bu haber 09 Mayıs 2020 - 16:52 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Anneler Günü’nü yazılı bir açıklamayla kutladı. Bulut, “Dünyanın en kutsal görevini üstlenen, yetiştirdiği çocuklarla ile bu ülkenin aydınlık geleceğine harç koyan tüm annelerin, yüreği annelik hisleriyle dolu kadınların Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.

Anneler; koşulsuz ve karşılıksız sevginin, sabrın, hoşgörünün vücut bulduğu, hayatımızı anlamlı kılan en değerli varlıklarımızdır. Doğduğumuz günden bugüne üzerimizde sonsuz emeği olan, yerleri asla doldurulamayacak annelerimizin haklarını ne yapsak ödeyemeyiz.

Ancak yine bir Anneler Günü’ne çağdaş bir Türkiye’ye yakışmayacak bir tabloyla girmekteyiz. Ülkemizde kadınlar; sosyal, siyasal ve ekonomik hayatta var ile yok arasındadır. Cumhuriyet’le birlikte aydınlanmanın, değişimin öncüsü olan kadınların son hak kırıntıları da ellerinden alınmakta, toplumdan dışlanmakta, ikinci plana itilmekte, şiddet görmekte ve katledilmektedir.

Eğitim hayatından koparılan kız çocukları küçük yaşta evlendirilmeye zorlanmaktadır. Bunun nedeni, kadın-erkek eşitliğine inanmayan, kadını birey olarak görmeyen, aile içinde tarif eden, kadının görevini sadece annelik olarak gören, toplumsal yaşamın içinde görmeye tahammül dahi edemeyen çağdışı zihniyettir.

Anaların ağlamadığı, hiçbir annenin çocuğunun yatağa aç girmediği, evladı için gelecek kaygısı yaşamadığı,  huzurlu ve mutlu bir Türkiye’yi inşa etmek öncelikli görevimizdir. Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlandığı, güçlü, mutlu, özgür kadınların yaşadığı çağdaş bir ülke yaratana kadar da mücadelemiz devam edecektir.

Çağdaş uygarlık yolunda Atatürk ilke ve inkılâplarını kendisine rehber edinen, Cumhuriyetimizin temeline harç koyan kadınlarımızın ellerinden öpüyorum.

Başta canım annem ve eşim olmak üzere,   dünyanın en kutsal görevini üstlenen, yetiştirdiği çocuklarla ile bu ülkenin aydınlık geleceğine harç koyan tüm annelerin, yüreği annelik hisleriyle dolu kadınların Anneler Günü’nü kutluyorum.