CHP’li Bulut, suda boğulmalar için tedbir alınmasını istedi | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA
http://evdekal.adana.bel.tr/saglik/covid-19-nedir

CHP’li Bulut, suda boğulmalar için tedbir alınmasını istedi

Bu haber 24 Haziran 2021 - 12:05 'de eklendi ve 11 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Adana’da yaz aylarının gelmesiyle boğulma vakalarının arttığını belirterek, “Bu yıl sulama kanallarında ve baraj göllerinde 9 kişi boğularak hayatını kaybetti. Daha fazla acı olayların yaşanmaması için tedbir alınmalı” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Adana’da son günlerde yaşanan suda boğulma vakalarını dile getirdi.  Her yıl özellikle yaz aylarında çok sayıda kişinin denizde ve tatlı suda boğularak hayatını kaybettiğini belirten Bulut, serinlemek ve eğlenmek için girilen havuzlarda, göletlerde, sulama kanallarında sık sık suda boğulma vakalarının yaşandığını kaydetti.

SERİNLEMEK İSTERKEN…

Kazaya bağlı ölümler sıralamasında trafik kazalarından sonra 2. en önemli nedenin boğulma olduğunun altını çizen Bulut, “Adana’da sıcaklar hepimizin malumu.Kavurucu sıcakların yaşandığı Adana’da nemin artmasıyla birlikte hissedilen sıcaklık 45 dereceye kadar çıkıyor. Serinlemek için tedbirsiz bir şekilde sulama kanalları ve baraj göllerine giren özellikle 20 yaş altı grubu gençler ve çocuklar hayatını kaybetmektedir” dedi.

9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bu yıl da Adana’da 9 kişinin boğularak hayatını kaybettiğini kaydeden Bulut, “Hem hemşerilerimizi baraj göllerine ve sulama kanallarına girmemesi hem de yetkilileri tedbir alma konusunda uyaralım” ifadelerini kullandı.