CHP'li Bulut Bitlis'te Halkın Nabzını Tuttu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP’li Bulut Bitlis’te Halkın Nabzını Tuttu

Bu haber 23 Ekim 2018 - 9:44 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

CHP Milletvekili Burhanettin Bulut, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için aday belirleme çalışması kapsamında Bitlis’te halkın nabzını tuttu. Bulut, Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen ile birlikte, Bitlis’te CHP örgütleriyle, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. CHP’li Bulut, “AKP’li belediyelerin başarısızlıkları ortada. Tüm il, ilçe ve beldelerimizde halkımızın derdine “derman” olacak, en fazla oyu alacak, bölgesinde sevilen, halkta karşılığı olan adayları belirlemek için çalışıyoruz” dedi.

 

CHP yerel seçimler öncesinde Türkiye’nin dört bir yanında belediye başkan adaylarını belirlemek için sahaya indi. Milletvekillerinin görevlendirdiği çalışmalarda Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ve Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen il örgütü tarafından yürütülen yerel seçimleri öncesi aday belirleme çalışmaları kapsamında Bitlis’e gitti. CHP heyeti, Bitlis ve ilçelerinde örgütlerle ve aday adaylarıyla bir araya geldi, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Baro, Sivil Toplum Örgütü, kahvehane ve esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Heyet, iki gün süren yoğun mesaide esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini anlattı; yerel seçimler öncesi Bitlis’in nabzını tuttu.              

BÖLGESEL KALKINMAYI SAĞLAYACAK PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ

Bölgede önce toplumsal barışı sağlayacaklarını kaydeden Bulut, AKP’nin 16 yıldır izlediği politikayla toplumu ayrıştırdığını kamplara ayırdığını belirterek, toplumsal barışı, huzuru, kardeşliği sağlayacak tek partinin CHP olduğunu bildirdi. Özellikle Doğu’da tarım ve hayvancılığın bitme noktasında olduğunu, tütüne konulan kotayla halkın istihdamdan uzaklaştırıldığını kaydeden Bulut, bölgesel kalkınmayı sağlayacak, geniş istihdam sağlayacak projeleri hayata geçireceklerini belirtti.

ADAYLARIMIZI ORTAK AKILLA BELİRLİYORUZ

CHP’li Bulut, AKP’li belediyelerin başarısızlığı ortada. Toplumun bütün kesimlerini mutlu edecek yeni bir yapılanmaya ihtiyaç var. Sosyal belediyecilik anlayışını ülkemizin her yerinde hakim kılacağız” ifadelerini kullandı. Aday adayı sayısının çok olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Bulut, “Adeta ince eleyip sık dokuyarak aday adaylarını süzgeçten geçiriyoruz. Sivil toplum kuruluşları, esnaf odaları ve toplumun bütün paydaşlarıyla beraber fikir alışverişi içerisinde adaylarımızı belirliyoruz. Adayımız halkın ortak aklı olacak. Halkın derdine derman olacak, bölgede sevilen, halkta karşılığı olan, en çok oyu alacak belediye başkan adayları ile yerel seçimlere gideceğiz. Ve inanıyorum ki belirlediğimiz adaylarla seçimi kazanacağız” dedi.