CHP’DEN KINAMA | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADANA SİVAS DAVASI BASIN BÜLTENİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ADANA HAYVAN BAKIMEVİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

SEYHAN’I GELECEĞE HAZIRLIYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

CHP’DEN KINAMA

Bu haber 22 Kasım 2022 - 18:06 'de eklendi ve 94 views kez görüntülendi.

, İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Türkiye üyük Millet Meclisi (TBMM) bütçe görüşmelerinde, CHP Genel Başkanı hakkında sarf ettiğ hakaret ve küfürlerle ilgili yazılı bir basın açıklaması düzenledi.

CHP İl Başkanı Çelebi, Süleyman Soylu'nun bir bakana yakışmayacak konuşmaları için derhal görevden alınması gerektiğini vurgulayıp, Genel Başkanımıza ettiği hakaretleri kendisine iade ediyoruz dedi.

CHP adana İl Başkanı Mehmet Çelebi'nin açıklaması: 

Görevi, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak; kamu düzeni ve toplumun huzurunu korumak; suçu engellemek, suçluyu bulmak olan İçişleri Bakanı, Cumhuriyet tarihinde ilk kez bu dönemde ‘'Suç işleri Bakanı'' olarak anılmaya başlamıştır. Uyuşturucu baronları, kara para aklayıcıları, kripto para vurguncuları ve türlü suçlular ile kirli ilişkileri olan; dilinden küfür ve iftira eksik olmayan birine Türkiye'nin iç güvenliğinin teslim edilmesini son derece sakıncalı buluyoruz. Canlı yayında bir suç örgütü liderinden ayda 10 bin dolar rüşvet alan siyasetçi olduğunu söyleyen ve üzerinden 1,5 yıl geçmesine rağmen bu ismi açıklamayan, rüşvete göz yuman, suça seyirci kalan, sorumluluğunun gereğini yerine getiremeyen birine devletin en önemli kurumlarından biri emanet edilebilir mi? İnternet arama motorlarına ‘'Suçlular albümü'' yazdığınızda karşınıza Süleyman Soylu ve suçlularla çekilmiş fotoğrafları çıkıyor. Görevi suç ve suçlularla mücadele olan birisi için bundan daha utanç verici bir durum olabilir mi? Fakat biliyoruz ki, utanma duygusu ahlak ve erdem sahibi insanlarda bulunur. Menfaati için ilkelerini ayaklar altına alan, dün sövdüğünü bugün öven; ‘'Hesap sormazsam namerdim'' dediği kişiye biat eden kişide utanma duygusu bulunmaz! Bütçe görüşmeleri sırasında küfür ve hakaretlerle genel başkanımızın adını ağzına alan Süleyman Soylu'yu kınıyoruz. CHP Adana örgütleri olarak genel başkanımıza saldıran küfürbaz suç işleri bakanına sesleniyoruz; Kemal Kılıçdaroğlu, geçmişi ile bugünü bir olan, menfaati için değil halkı için siyaset yapan, dürüst, ahlaklı, erdemli, onurlu bir insandır. Kemal Kılıçdaroğlu'nun şerefinin zekâtı bile sende bulunmaz.