CHP ADAY ADAYI MURAT ÖZTANRIÖVER | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CHP ADAY ADAYI MURAT ÖZTANRIÖVER

CHP Adana Milletvekili aday adayı Murat Öztanrıöver’in ÇGC ve ÇUKODER’i ziyaret haberi değerlendirmeniz umuduyla. Ekte bilginize sunulmuştur.

Bu haber 26 Mart 2023 - 9:49 'de eklendi ve 211 views kez görüntülendi.

CHP Adana Milletvekili aday adayı Murat Öztanrıöver’in ÇGC ve ÇUKODER’i ziyaret haberi değerlendirmeniz umuduyla. Ekte bilginize sunulmuştur.

CHP Adana Milletvekili Aday Adayı Murat Öztanrıöver:

“Yeni meclis Kuvayi Milliye Meclisi olmalı”

CHP’den Adana milletvekili aday adayı olan Türkiye Kuvayi Milliye Mücahitler Derneği Genel Başkan Yardımcısı Murat Öztanrıöver,  ‘’Halkın Cumhurbaşkanı Kılıçdaroğlu ile milletin vekillerini Kuvayi Milliye Meclisi’nde buluşturmalıyız’’ dedi.

Öztanrıöver, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir ile Çukobirlik Emeklileri ile Emekliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇUKODER) Başkanı Mustafa Kastalmış’ı ziyaret etti.  Öztanrıöver, 14 Mayıs seçimlerinin ardından TBMM’de Kuvayi Milliye ruhunun olması gerektiği belirterek,  ‘’Halkın Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile milletin vekillerini Kuvayi Milliye Meclisi’nde buluşturmalıyız. Kuvayi Milliye Meclisi olacağını düşündüğüm bu mecliste altılı masaya mensup bütün partilerden milletvekili olacaktır’’ diye konuştu.

‘’Bu meclis 20 yıldır AKP iktidarı tarafından yıpratılan  kurumları bir an önce eski ayarlarına getirmelidir’’ ifadelerini kullanan Öztanrıöver şunları kaydetti:

‘’ Öncelikle hukuk devleti olduğumuzun ve hukukun üstünlüğünün hayata geçirilmesi  gerekir Yurttaşlarımız kendini adaletin kollarında güvenli ve güçlü hissetmelidir.

Bu Kuvayi Milliye Meclisi; söz konusu vatansa gerisi teferruat deyip bir an önce tek adam sistemine son vermelidir.

Bu Kuvayi Milliye Meclisi; bütün sivil toplum  örgütlerini, üniversiteleri, bilim adamlarını, aydınlarını harekete geçirip sürecin içerisine dahil ederek karanlığa mahkum edilen Türkiye’yi bir an önce aydınlığa kavuşturmalıdır.

Bu Kuvayi Milliye Meclisi; bir an önce sosyal adaleti sağlamalı toplumun top yekün kalkınmasına ön ayak olmalı. Vatandaşlarımız arasında uçurumlar oluşmuş yaşam standartlarını birlikte yükseltmelidir.

Bu Kuvayi Milliye Meclisi; eğitim ve öğretimin çıtasını yükseltmeli, yurtdışına gitmek zorunda bırakılan meslek sahibi gençlerimizi tekrar yurdumuza getirmenin yollarını bulmalı,orada yaşayanları da bilim ve eğitim seferberliği ilan ederek geri çağırmalıdır.

Bu Kuvayi Milliye Meclisi; kardeşliğin aynı anadan doğmak, aynı mezhebe sahip olmak, aynı kökenden gelmek olmadığını, bu millet ve vatan için Çanakkale’de olduğu gibi koyun koyuna can verebilmek olduğunu anlatmalıdır.

Bu Kuvayi Milliye Meclisi;  Mustafa Kemal Atatürk’ün yarım kalan devrimlerini tamamlamalı ve memleketi  muasır medeniyetlere taşımalı.’’

ÇUKODER  Başkanı Mustafa Kastalmış, sivil toplum örgütü olarak seçimlerde millet ittifakına katkı sunmak istediklerini belirterek, ‘’ Aktif olmak istiyoruz. Ancak nereden nasıl çalışmalar yapacağımız bilgilendirilmek ve partiler ile koordinasyon sağlamak istiyoruz. Siz hem sivil toplum örgütlerimde hemde Chp de aktif ve etkili birisiniz daha önceki adaylığınızda biliyoruz.13.sırada seçilme ihtimaliniz olmamasına rağmen 1.sıra adayı gibi çalıştınız.Sizinle birlikte çok etkili çalışmalar yapacağımızdan eminiz. Ayrıca,Bizim ve bizim gibi sivil toplum örgütlerinin etkin ve odaklı çalışmalarına yardımcı olmanızı istiyoruz’’ dedi.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir de bu seçimlerin çok önemli olduğuna dikkat çekerek, herkesin oylarını bu bilinçle kullanmaları gerektiğini belirterek, basının  özgürleştirilmesi ve güvenirliğinin tesis edilmesi gerektiğini söyledi.

Esendemr, ‘’Sizi iyi tanıyoruz mecliste Adana ve Türkiye için güzel işler yapacağınızı biliyoruz.Yolunuz açık olsun’’ dedi.