Chianciano Bienali'nin büyük ödülü Ressam Ayşegül Arcan'ın oldu | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Chianciano Bienali’nin büyük ödülü Ressam Ayşegül Arcan’ın oldu

Bu haber 29 Eylül 2018 - 9:17 'de eklendi ve 35 views kez görüntülendi.

İtalya’nın Chianciano kentinde düzenlenen Chianciano Bienali’ne katılan Ressam ’a bienalin resim dalında Leonardo birincilik ödülü verildi.

Adana’da bulunan Vagabond Galeri’nin sanatçısı olarak İtalya’nın Chianciano kentinde düzenlenen Chianciano Bienali’ne katılan , bienalin büyük ödülünü kazandı.

Uzun yıllardır resim sanatıyla ilgilenen Ayşegül Arcan ve Vagabond Galeri’nin direktörü Sibel Ener’in katıldığı bienalde 40 ülkeden davet edilen 100 sanatçının eserleri sergiledi.

Fotoğraf, resim, karışık teknik, heykel gibi sanat dallarından eserlerin bienalde sergilendiğini söyleyen Arcan, bienalin çok güzel geçtiğini izleyicilerin eserlerine oldukça fazla ilgi gösterdiklerini belirtti. Törende ismi açıklandığında bir an inanamadığını söyleyen Arcan, “Bienal çok güzel organize edilmişti. Dünyanın dört bir yanından sanatçılar vardı. Ülkemizi böyle önemli bir etkinlikte temsil etmekten gurur duydum. Tekniğine güvensem de büyük ödülün Türkiye’ye verileceğini beklemiyordum. İsmim açıklanınca inanamadım. Böyle bir ödülle ülkeme dönmekten çok mutluyum” dedi.