ÇGC’den Atatürk Anıtı’na çelenk | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

ÇGC’den Atatürk Anıtı’na çelenk

104. yıldönümü nedeniyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulup, saygı duruşunda bulunuldu.

Bu haber 19 Mayıs 2023 - 18:29 'de eklendi ve 171 views kez görüntülendi.

'den Atatürk Anıtı'na çelenk

19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal ve Silah arkadaşlarıın Anadolu'ya ayak basarak; Ulusal Kurtuluş Savaşı'mızın meşalesini yakmasının 104. yıldönümü nedeniyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konulup, saygı duruşunda bulunuldu.

ÇGC Başkan Yardımcısı A.Engin Kanber ve Dilek Akın, Genel Sekreter Yasemin Atasoy, Mali Sekreter Süreyya Uri Aksoy ve Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Özke, Hüseyin Arat, Recep Şenyurt, Çetin Ulucan ve Mutlu Mete ile birlikte gazeteciler Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen törende Atatürk Anıtı önünde bir araya geldi.

ATA'nın huzurunda bir araya gelen ÇGC Heyeti; bir ulusun küllerinden yeniden doğuşunun ilk ımının atıldığı 19 Mayıs 1919'un öneminin çok iyi kavranması gerektiğ, bağımsızlık ve özgürlüğe giden yolu aydınlatan meşalenin ilelebet yanacağını, Türk Gençliği'nin ATA'mızın emanetine her zaman sahip çıkacağına inandığını dile getirdi.