“Cezaevi emekçileri çözüm istiyor” | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi
SON DAKİKA

CHP’Lİ ŞEVKİN MECLİSTE İKİNCİ KEZ ANT İÇTİ

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Ayhan Barut, Gazi Meclis’te yemin etti

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

“Cezaevi emekçileri çözüm istiyor”

Bu haber 18 Nisan 2022 - 12:58 'de eklendi ve 148 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ayhan Barut, cezaevlerinde çalışan infaz koruma memurları ve sözleşmeli personellerin sorun ve isteklerini Meclis gündemine taşıyarak çözüm bulunması için iktidarı göreve çağırdı. Emekçilerin özlük haklarının ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini, verilen sözlerin tutulmasını isteyen Barut, “Büyük zorluklar içerisinde görev yapan emekçilerimizin sesini duymak, sorunlara çare bulmak zorundasınız. Emekçilerin feryadına daha fazla kulak kapatamazsınız” dedi.

“KAYITSIZ KALMAYIN”

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda söz alarak tarafına iletilen talep ve sorunları ifade eden Ayhan Barut, “Cezaevlerinde çalışan emekçilerimizin uzun yıllardır çözüm bekleyen büyük sorunları var. Sağır sultanın bile duyduğu bu sorunlara ne yazık ki iktidar bir türlü çözüm bulmuyor. Cezaevlerinde infaz, güvenlik ve koruma memuru olarak çalışan emekçilerimizin, sözleşmeli personellerin sorunlarına daha ne kadar kayıtsız kalacaksınız?” diye konuştu.

SORUNLARI SIRALADI, ÖZÜM İSTEDİ

Cezaevinde çeşitli statülerde çalışan emekçilerin verilen sözlerin tutulmasını beklediğini, büyük sorunlarla boğuştuklarını dile getiren Ayhan Barut, iktidarı göreve çağırarak şunları kaydetti:
“Büyük zorluklar içerisinde görev yapan emekçilerimizin sesini duymak, sorunlara çare bulmak zorundasınız. Yıllardır verilen sözlerin tutulmasını, dertlerine derman bulunmasını isteyen emekçilerin feryadına kulak kapatamazsınız! İnfaz koruma memurlarını büro personeli olarak göstermekten vazgeçin! Bu arkadaşlarımızı emniyet hizmet sınıfına geçirin. Cezaevlerindeki sözleşmeli-kadrolu personel ayrımına son verin. Döner sermayenin cezaevlerindeki tüm görevlilere adil dağıtımını sağlayın. Yıpranma haklarını verin, maaşlarını ve özlük haklarını iyileştirin, çalışma koşullarını iyileştirin! Hemen 3600 ek göstergeyi verin, Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili harekete geçin!”