CEYHANLI ÇOCUKLARIN GÜVENLİ LİMANI VAR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CEYHANLI ÇOCUKLARIN GÜVENLİ LİMANI VAR

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, çocukların ve gençlerin geleceğe güvenle hazırlanmaları için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadıklarını vurguladı.

Bu haber 18 Haziran 2023 - 11:17 'de eklendi ve 164 views kez görüntülendi.

Ceyhanlı çocukların sıcak yuvası var

Ceyhan Belediyesi Kreşi, ailelerin ve çocukların güvenli limanı oluyor

Ceyhan Belediyesi Hilal Işık Aşrak Kreş ve Gündüz Bakımevi, Ceyhanlı ailelerin güvenli adresi oluyor. 12 ay boyunca tam ve yarım gün olmak üzere iki ayrı zamanlamayla yüzlerce Ceyhanlı çocuğun barındığı, eğitim gördüğü kreşin özellikle çalışan aileler için büyük önem taşıdığını kaydeden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “4 eğitmen ve 4 yardımcı eğitmen Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü’nün oluşturduğu programları esas alan kreşimiz çocuklarımızın gelişimine büyük katkı sunuyor” dedi.

Çocukların yaş ve gelişim düzeylerine uygun, ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik, bilişsel, psikomotor, öz bakım, dil ve sosyal-duygusal alan olmak üzere tüm gelişim alanlarındaki davranışlarını daha üst düzeye çıkarmayı, çeşitlendirmeyi ve zenginleştirmeyi hedefleyen kreşin 3-6 yaş grubu öğrencilerin sıcak yuvası olduğuna işaret etti.

6 derslikli kreşte her yıl en az 120 çocuğun gelişimine ve ailelerin eğitim, ekonomik ve sosyal yaşamına destek verdiklerini ifade eden Başkan Hülya Erdem, kreşte eğitmenlerle birlikte ayrıca kreş müdürü, kreş sorumlusu, pedagog, gıda mühendisi, büro görevlisi, aşçı, temizlik ve güvenlik görevlisinin de hizmet sunduğunu kaydetti.

Başkan Erdem, Çocukların ortak oyun alanı ve bahçe parkında doyasıya eğlendiğini, hobi bahçesinin de çocuklar tarafından ekilip biçildiğini vurguladı. Ceyhanlıların hizmetin en iyisine layık olduğunu kaydeden Başkan Hülya Erdem, çocukların gelişim evrelerinin dikkatle takip edildiğini, velilerin de belirli aralıklarla bilgilendirilerek bu sürece dahil edildiğini söyledi. Başkan Hülya Erdem, “Ceyhanlı çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe güvenle hazırlanabilmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.