Ceyhan Genelinde İçme suyu Çalışmaları Devam Ediyor | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Ceyhan Genelinde İçme suyu Çalışmaları Devam Ediyor

Bu haber 28 Eylül 2018 - 14:26 'de eklendi ve 23 views kez görüntülendi.

’nın her noktasında şantiyeler kuran ve hizmet üreten ASKİ, ’a da dev yatırım yapıyor.

Ceyhan Genelinde İçme suyu Çalışmaları Devam Ediyor

Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), tüm kentte sürdürdüğü eski içme suyu hatlarının yenilenmesi projesini, Ceyhan’da da büyük bir titizlikle gerçekleştiriyor. İhtiyaç duyulan yerlerde kanalizasyon ve yağmur suyu çalışması da yapan ASKİ ekipleri, aynı zamanda ilçenin farklı noktalarında meydana gelen arızaları da kısa sürede çözüme kavuşturmayı ihmal etmiyor.

Ceyhan genelinde çalışan ASKİ ekipleri, toplamda yapılacak olan 70 kilometrelik içme suyu hattı çalışmasına Cumhuriyet Mahallesi’nde devam ediyor. Uzun süredir kullanılan ve eskiyen içme suyu şebeke boru değişimi işinin büyük bir kısmını tamamlayan ASKİ, proje kapsamında sağlıklı ve dayanıklı boruların döşemesini yapıyor. Çalışmalar esnasında zarar gören yolların düzeltilmesi ve asfaltlanması da aksatılmadan yerine getiriliyor.

OPRUKÇU: ”ADANA’YI İLERİYE TAŞIMAK İÇİN  NE GEREKİYORSA YAPIYORUZ”

Fırsat buldukça Ceyhan’ı ziyaret ederek yatırımları yerinde incelediğini belirten ASKİ Genel Müdürü Hüseyin OPRUKÇU, ”Ceyhan’da çok kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik. Çeşitli mahallelerde içme suyu ve kanalizasyon projelerimizi hayata geçirdik. Problem yaşanan tek bir yer bile bırakmayacağız. Bu durum sadece Ceyhan için değil, tüm şehir için geçerli. Vatandaşlarımızın daha temiz ve daha sağlıklı su tüketmelerini amaçlıyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin SÖZLÜ’den aldığımız destek ve güçle çok rahat söylüyorum ki; Adana’yı her zaman daha ileriye taşımak için ne gerekiyorsa yapıyoruz ve bundan sonra da yapacağız.” dedi.

CEYHAN’DAKİ 10 BİN ABONEYE DAHA TEMİZ SU ULAŞTIRILACAK

Ceyhan genelinde sürdürülen çalışmaların en kısa sürede tamamlanması planlanıyor. Proje tamamlandığı takdirde ilçe merkezinde bulunan yaklaşık 10 bin aboneye daha sağlıklı, temiz ve ucuz içme suyu ulaştırılacak.

ASKİ tarafından gerçekleştirilen içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmaları kent genelinde aralıksız devam edecek.