CEYHAN 'DA CUMHURİYET ÇOŞKUSU | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

MHP Adana’da neler oluyor?

Adana Özel, Siyaset

CEYHAN ‘DA CUMHURİYET ÇOŞKUSU

Bu haber 29 Ekim 2018 - 19:19 'de eklendi ve 15 views kez görüntülendi.

Cumhuriyet’ in İlanının 95.yılı tüm yurtta olduğu gibi Ceyhan’da da büyük bir çoşkuyla kutlandı.

28 Ekim ‘de Cumhuriyet Meydanı’ nda Atatürk anıtına çelenk bırakma merasimiyle başlayan programlar 29 Ekim sabahında ise Kaymakamlık Makamında bayram tebriklerinin kabuluyle devam etti.

Kutlamalara Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram YILMAZ , Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper BOYDAK , Garnizon Komutanı Ersin AĞAÇE, İlçe Emniyet Müdürü Bülent TIRNAKSIZ , siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve çok sayı da vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’ nda etkinlikler öğrencilerin hazırladıkları programlarla devam etti.

BOYDAK: “CUMHURİYET’ İN YILMAZ BEKÇİSİYİZ”

Kutlamalar sonrası konuşan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Ali Alper BOYDAK ;

” Cumhuriyetimizin 95.yıl çoşkusunu halkımızla birlikte büyük bir onur ve gururla kutladık. Cumhuriyet’ in kazanımlarını iyi idrak etmek lazım. En önemlisi ise demokratik hukuk devleti ilkesi. Demokrasi milletimizin tercih ve düşüncesini yansıtması açısından önem teşkil ediyor. Milletimizin azmi ve devletimizin gücü ile Cumhuriyet ilelebed baki kalacaktır. Cumhuriyet’ imizi korumak ve onun yılmaz bekçisi olmak en asli görevimizdir. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’ nı kutluyorum “dedi.