CEYHAN BÜYÜK AÇILIŞA HAZIR | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

GASTRONOMİ TRENİ BELEMEDİK’E GELİYOR

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Deneme yanılma yöntemiyle belediye yönetilemez!

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim’de halkla buluşuyor

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

Gençlere Bin 500 TL Eğitim Desteği

Genel, Gündem, Siyaset, Yerel Haberler

CEYHAN BÜYÜK AÇILIŞA HAZIR

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve ekibinin büyük emek vererek hayata geçirdiği Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi, açılış için gün sayıyor.

Bu haber 12 Eylül 2023 - 12:29 'de eklendi ve 49 views kez görüntülendi.

Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi, açılıyor

Çukurova'nın bağrından kopup Türk ve Dünya edebiyatına adını altın harflerle yazdıran Yaşar Kemal'in adı Ceyhan'da önemli bir merkezde yaşatılacak.
ve ekibinin üyük emek vererek hayata geçirdiğ Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi, açılış için gün sayıyor.
14 Eylül 2023 Perşembe günü saat 19.00'da gerçekleştirilecek açılışın hemen ardından sanatçı Sevcan Orhan da saat 20.00'da sahneye çıkacak ve Ceyhanlılara unutulmaz anlar yaşatacak.
Açılış ve konser programına tüm Ceyhanlıları, Adanalıları, basın mensuplarını, sivil toplum kuruluş temsilcilerini davet eden Ceyhan Belediye Başkanı , şehrin merkezinde, kültürün, bilginin ve dayanışmanın kalbinde, yeni bir umut ve cesaret merkezi doğacağını vurguladı. Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi'nin şehrin zengin kültürel mirası, geleceğe olan bağlılığı ve adını taşıyan ünlü yazar Yaşar Kemal'in ilhamıyla açılacağını belirten Başkan Hülya Erdem, “Merkezimizin içerisinde yer alacak kütüphane, ders çalışma alanları, kafe, oturma alanları ve kadınlarımı için özel bir kermes alanıyla, toplumumuzun farklı yaş gruplarına hitap edecek şekilde tasarlandı” dedi.
Açılışın hemen ardından, ünlü sanatçı Sevcan Orhan'ın muhteşem konserinin vatandaşları beklediğini dile getiren Başkan Erdem, “Halkımızın, açılışını gerçekleştireceğimiz merkezimizle birlikte Sevcan Orhan'ın güzel sesi ve müziğiyle coşku dolu bir gece geçirmesini ümit ediyorum” diye konuştu.