CEYHAN BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ MÜŞTAK AVCI KONSERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

CEYHAN BELEDİYESİNİN DÜZENLEDİĞİ MÜŞTAK AVCI KONSERİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Bu haber 10 Aralık 2018 - 15:08 'de eklendi ve 34 views kez görüntülendi.
Ceyhan Belediyesinin Türkmen vatandaşlarımıza destek amacı ile düzenlediği Telaferli sanatçı konserine Ceyhanlılar büyük ilgi gösterdi.
Müziğin İmparatoru olarak nitelendirilen ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in sesine benzerliği ile sosyal medyada fenomen hala gelen sanatçı Müştak Avcı konseri Murat Göğebakan Kültür Merkezinde yapıldı. Söylediği şarkılar ile salonundaki vatandaşları coşturan Avcı, yanık sesi ile zaman zaman devletlileri duygulandırdı.
BOYDAK: “DÜNYA’YA HÜKMEDEN ECDADIN TORUNLARINI MİSAFİR EDİYORUZ”
Irak’ta zulümden kaçan Türkmenlere 2015 yılında evinin kapılarını açarak misafir ettiğini belirten Başkan Boydak, “Müştak Avcı ve Vaat Havdioğlu kardeşlerimiz Türkiye’ye ilk  geldiklerinde Ceyhan’da bize misafir oldular. Eşleri, çocukları ile ailece çiftliğimizde kaldılar, 1,5 yıl bize yardımcı oldular. Onların yolunu açmak için destek olduk, daha sonra Vaat kardeşimiz Irak Türkmen Edebiyatçıları Türkiye Temsilcisi olarak ve Ankara’ya giderek çalışmalar yaptılar. Dünyanın bütün emperyalist ülkeleri bir araya gelerek mazlum coğrafyada zulümlerini devam ettiriyorlar. Taşeron terör örgütleri ile birleşerek oradaki Kürt, Arap, Türkmen kardeşlerimize çok sıkıntılı günler yaşattılar, zulmettiler. Geçmiş tarih boyunca da böyle göçler yaşandı ve ülkemiz her zaman Peygamberimizin sünneti gibi ensar ve muhacir geleneğini devam ettirdi. Bugün de hala Suriyeli, Iraklı, Kürt, Türk, Arap demeden oradaki vatandaşlarımızı tarih boyunca beraber yol yürüdüğümüz Dünya’ya hükmettiğimiz dostlarımızı, yakınlarını ve torunlarını misafir ediyoruz ve böylede devam edeceğiz” dedi.
“ONLARA SAHİP ÇIKMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR”
Ülkemizin kucak açtığı Suriyeliler için yersiz eleştiriler yapıldığını belirten Başkan Boydak konuşmasını şöyle sürdürdü.
“Suriyeliler Türkiye’de çoğaldı gibi yersiz sözlerle hükümetimizi yıpratmak istiyorlar. Bizler de 19. yüzyıl içerisinde Kafkaslardan, Balkanlardan Kırım’dan göç eden muhacir kardeşlerimizle bir arada yaşıyoruz. O Suriyeliler ne geziyor burada’ diyenlere seslenmek istiyorum; Ben bir Kırım Tatarıyım. Nogaylar, Kırımlar Karadeniz’den göç ederken Aylin Bebekler gibi karaya vurdular. O zaman Türkiye Cumhuriyeti kurulmamıştı, Osmanlı’nın yegane vatandaşları Suriyelilerdi. Iraklı kardeşlerimizdi. Onlar bize ensar olup; bağırlarına bastılar. Biz de bugün onları bağrımıza basacağız ve koruyup kollamaya devam edeceğiz. Biz peygamberimizin sünneti atalarımızın, Yavuz sultan Selim’in Yahudilere sahip çıktığı gibi her dönemde mazlumlara sahip çıkmışız. Türkiye artık eski Türkiye değil, büyük ve güçlü Türkiye’dir. İslam coğrafyasının en büyük ülkelerinden biri olan Türkiye; Allahın izniyle ensar olmaya devam edecektir. Zalimlerin yanında olmayıp, mazlumlara sahip çıkacağız. Bu konseri de Türkmen kardeşlerimize sahip çıkmak amacıyla düzenledik. Bu kardeşlerimizin hala akrabaları Irak’ta ve hala hasret çekiyorlar buraya gelemiyorlar. Onlara destek olmak sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Bu kardeşlerimize her yolda her fırsatta Ceyhanlılar olarak destek olma sözü veriyorum’’ ifadelerini kullandı.