Ceyhan Belediyesi, anlamlı bir etkinliğe imza attı | Yeni Bizim Adana Gazetesi Web SitesiYeni Bizim Adana Gazetesi Web Sitesi

SON DAKİKA

Ceyhan Belediyesi, anlamlı bir etkinliğe imza attı  

Bu haber 11 Kasım 2022 - 13:34 'de eklendi ve 248 views kez görüntülendi.

Ceyhan Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 84. Yıldönümünde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkılar, türküleri Ceyhanlılar hep birlikte söyledi, bazen hüzünlendi, bazen neşelendi.

Ceyhan Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek bir modele hayata geçirdiği ve her alanda Ceyhanlıların yanında yer alan ‘Kadın Eli Birimi Korosu’nun gerçekleştirdiği “Atatürk’ün Sevdiği Türküler” konseri büyük ilgi gördü.
BAŞKAN ERDEM, ATATÜRK’ÜN SANATA VURGUSUNA DİKKAT ÇEKTİ

Atatürk’ün sanata, kültüre verdiği değeri yansıtan etkinlikte konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, tüm dünyanın gıptayla baktığı ebedi bir başkomutana sahip olmanın gururunu paylaştı.

Atatürk’ün emaneti Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza dek, barış ve kardeşlik içerisinde yaşaması için her kesin elinden gelen tüm çabayı göstermesi gerektiğini söyleyen Başkan Erdem, “Bilim ve fenne, teknolojiye, eğitime, sağlığa, tarım ve sanayiye büyük önem veren ATATÜRK, elbette ki kültür ve sanatta da öne çıkan bir isim olmuştur. “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” sözü Atatürk’ün öngörülü bir kişilikle sanatın hayatımızdaki rolünü ve önemini gözler önüne sermiştir” dedi.
“KORO, AYAKTA ALKIŞLANDI”

Birbirinden değerli şarkıları, türküleri büyük bir zevkle dinlediği bilinen Atatürk’ün sevdiği türküleri, şarkıları Ceyhanlı hemşehrileriyle birlikte dinlemenin keyfini, huzurunu ve kıvancını yaşadıklarını kaydeden Başkan Erdem, “Ülkemizin birbirinden değerli sanatçılarının kültür-sanat dünyasına kazandırdığı ve bugün dahi dillerden düşmeyen “İzmir’in Kavakları”, “Mani Oluyor”, “Çile Bülbülüm”, “Vardar Ovası” ve daha nice şarkılara, türkülere eşlik ederek huzur bulan Ulu Önderimizi sevgi ve saygıyla anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Etkinlikte emeği geçen tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Atatürk’ü gönüllerden kimse silemeyecek” diye konuştu.
Başkan Hülya Erdem’in konuşmasının ardından Ceyhan Belediyesi Kadın Eli Birimi Korosu, birbirinden değerli eserleri salonu dolduran Ceyhanlılar için seslendirdi. Koroyu ayakta alkışlayan davetliler, Atatürk’ün sevdiği türkülere büyük bir heyecan ve coşkuyla eşlik etti.